Chińskie bańki do masażu twarzy- na co działają i jak ich używać?

Bański chińskie… ostatnio oszalałam na ich punkcie. Wstaję te 4-5 minuty wcześniej i masuję!

Czy to najlepszy masaż świata?

O tyle nie, że urodzie twarzy najlepiej służy różnorodność automasażu i za nic w świecie nie zrezygnowałabym z jeżyków do akupresury ani rollera galwanicznego.

Jednak mam swoje zauroczenia i teraz przyszedł czas na chińskie banieczki!

Opowiem Ci więc:

🌱 Jakie bańki chińskie są najlepsze?

🌱 Czy bańki są bezpieczne do delikatnej twarzy?

🌱 Czy są przeciwwskazania dla takiego masażu?

🌱 Jakie są efekty masażu twarzy bańkami?

🌱 Minusy masażu

🌱 Jak się masować?

🌱 Jak długo się masować i o jakiej porze?

Jakie bańki chińskie są najlepsze?

Wybierając zestaw do twarzy, zdecydowanie polecam Ci  silikonowe bańki do twarzy.

Są najdelikatniejsze, choć nie nazbyt delikatne. Po prostu łączą skuteczność z brakiem ryzyka zasinień… albo prawie. Ale o tym za chwilę.

Inne rodzaje baniek chińskich: 

🌱 Bańki szklane pozwalają osiągnąć spore podciśnienie – inaczej mówiąc, mocno „zasysają” tkanki. W mniej doświadczonych rękach może skończyć się zasinieniami. Mówimy o twarzy, gdzie siniaczki i wybroczynki nie są mile widzianymi gośćmi.

🌱 Bańki gumowe. Mam. Nie polecam. Źle pachną i lekko mnie uczuliły. Poza tym trudniej się ich używa. Leżą więc w szufladzie…

Czy bańki są bezpieczne do delikatnej twarzy?

Cery naczyniowe mogą ich używać baniek chińskich bardzo delikatnie i poza strefą policzków, która jest najpłycej unaczyniona.  Dla ich posiadaczek masaż ust, owalu twarzy czy wokół oczu będzie wskazany przy zastosowaniu większej ilości olejku do masażu, co daje delikatniejszy efekt.

Panie o wyjątkowo delikatnej cerze zapraszam, by napisały do mnie z prośbą o poradę dla cery naczyniowej i wskazanie nieco innej techniki masażu lub by zgłosiły się do mnie – dobrą okazją będą nasze regularne (bezpłatne) spotkania live na Instagramie, w każdy poniedziałek o godz. 19.

🌱 W razie obaw przed zastosowaniem baniek chińskich proponowałabym raczej masaże dłońmi lub płytką gua-sha. Cera przyzwyczai się do stymulacji i po pewnym czasie będziemy mogły rozważyć delikatne działania bańkami w przyszłości.

Przeciwwskazania do masażu bańkami chińskimi

Są to przeciwskazania wspólne dla większości masaży. Pamiętajmy jednak, że jeśli problem jest miejscowy, co nie jest rzadkością, wystarczy ominąć daną strefę!

🌱 Trądzik różowaty

🌱 Cera naczyniowa

🌱 Pierwszy trymestr ciąży, a potem konieczna będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym

🌱 Trądzik, liczne wypryski, egzema i łuszczyca

🌱 Jeśli wyskoczył Ci niewielki wyprysk lub dwa, omiń je.

🌱 Omijaj również znamiona i badaj je

Efekty masażu twarzy bańkami chińskimi 

Odpowiednio wykonany masaż bańkami chińskimi może przyczynić się do: 

  • Redukcji opuchlizn;
  • Zdecydowane działanie przeciwzmarszczkowe;
  • Delikatnego uniesienia konturów buzi;
  • Wspaniałego odżywienia poprzez ukrwienie skóry;

Współpracuj z kosmetykami, których wchłanianie potęgują.

Efekty specjalne 

Wspomaganie pięknej czerwieni wargowej oraz spulchnianie ust.

Pamiętaj jedynie, aby tutaj działać delikatnie.

Regularne zastosowanie naprawdę lekko powiększa usta. Ja już po tygodniu widzę wyraźny efekt. Nie jest to naturalnie efekt przesadny – i o to właśnie chodzi.

masaz bankami chińskimi

Minusy masażu bańkami chińskimi

🌱 Szyja: Bańki dość mało skutecznie przysysają się do szyi. Dlatego do szyi używam raczej jeżyków, rolleru galwanicznego i gua-sha.

🌱 Działanie wokół oczu jest zarezerwowane dla osób, które opracowały technikę z instruktorem. Nie chcę przez to powiedzieć, że masaż okolic oka jest trudny, ale raczej, że osoba początkująca może tutaj popełnić kosztowne błędy bez uprzedniego instruktażu.

Jak wykonać masaż bańkami chińskimi?

🌱 Masaż na serum: masaż polega wtedy na przyssaniu bańki do skóry, wykonywaniu niewielkich ruchów okrężnych, po czym odrywaniu jej. Tak działamy miejsce po miejscu. W najdelikatniejszych okolicach twarzy zamiast odrywania bańki zdejmujemy ją ruchem przełamującym, przechylając ją na bok.

🌱 Na olej do masażu: tutaj po przyłożeniu bańki do skóry naciśnięciu jej trzonu, wytwarza się podciśnienie. W tym momencie zaczynamy powoli bańkę przesuwać od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze.

🌱 Przy kącikach ust oraz nozdrzach dobrze jest dodatkowo drugą ręką przytrzymać przyczepy mięśni, po prostu lekko naciskając te punkty. W ten sposób mamy pewność, że masaż jest skuteczny i nie dojdzie do rozciągnięcia skóry.

Jak długo i kiedy wykonywać masaż bańkami chińskimi? 

 Można śmiało powiedzieć, że każda pora na masaż jest dobra! Poranek jest ulubioną porą dnia na taki masaż, ponieważ twarz wygląda wtedy świeżo przez resztę dnia. Masaż bańkami jest zarówno przyjemny jak regeneracyjny, dlatego też i wieczorem, po nałożeniu odpowiedniej pielęgnacji, doskonale nam posłuży.

🌱 Banieczki są wspaniałym preludium do ćwiczeń jogi twarzy! Ukrwione mięśnie będą pracować pełną parą.

Jakich kosmetyków używać do masażu twarzy bańkami? 

Za najskuteczniejsze serum powszechnie uważa się peptydy biomimetyczne (Adifill i Botoks-like) oraz retinoidy. Jeśli masz inne ukochane serum, które sprawdza się dla Twojej skóry, to również śmiało możesz go użyć.

 Jeśli chodzi o oleje, także możesz zastosować te już uprzednio przez siebie sprawdzone. Jeśli nie jesteś pewna, czym najlepiej się pomasować, mamy dla Ciebie Bazę Olejową Premium. Jest o tyle niezwykła, że ma wysoką zawartość ceramidów oraz naturalnej witaminy E i jest mieszanką najbardziej dobroczynnych dla cery olejów o pełnym spektrum pielęgnacyjnym. Co istotne, Baza jest również bezzapachowa. To z kolei oznacza jej potencjał alergizujący blisko zeru.

Wspaniałego masowania!

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

Jak działa Carmella?

Jestem pieguską… o naturalnie jasnej cerze. Carmellę piję od miesięcy w ramach testów, połowę czasu spędzam na słonecznej Sycylii, a

WYSZCZUPLAMY NOS

Każdy ma nos, ale nie każdy ma nosa”
To cytat z Józefa Bułatowicza, znanego fraszkopisarza. Jak to więc jest