Ceramidy- czym są i jaką rolę pełnią? Przyjrzyjmy się badaniom! 

Z poniższego artykułu dowiesz się:

🌱 Czy są przeciwwskazania do stosowania ceramidów?

🌱 Co to są ceramidy

🌱 Co to jest Maestria

🌱 Co w organizmie zmienia przyjmowanie ceramidów?

🌱 Jak się bada suplement, a jak lek?

🌱 Ceramidy na porost włosów – to żart, czy serio?

🌱 Jak przebadana została Maestria?

🌱 Po jakim czasie stosowania ceramidów widać zmianę na plus?

🌱 Menopauza – ceramidowy kryzys

🌱 Synergia ceramidów z kolagenem

🌱 Czy mogę dostarczyć sobie ceramidy dobrą dietą?

Efekty stosowania ceramidów- osobiste odczucia

Jestem ogromną wielbicielką ceramidów. Zanim wprowadziłam je do naszej oferty, przez wiele miesięcy testowałam na sobie i swojej rodzinie. Zaczęłam również wysłuchiwać komplementów na temat moich włosów, które z natury nadzwyczajne nie są. Czuję też, że moja skóra jest lepiej nawilżona. Jednak to są moje własne wrażenia i obserwacje – i być może nie jestem obiektywna. 

Dlatego dla zainteresowanych tematem podaję statystyki i liczby z badań naukowych. 

Przedstawiłam Ci również temat bardzo, moim zdaniem ważny, a mianowicie wyniki:

🌱 badań konsumenckich

🌱 badań producenta

🌱 badań klinicznych 

Odpowiednie źródło będzie gwarancją rzetelnych informacji o preparacie, który masz zamiar zastosować
i pozwoli Ci nie dać się „złowić” na puste obietnice. 

Powtarzam również zawsze, że wiedza, którą Ci przekazuję, może Ci posłużyć do znalezienia produktów czy cennych surowców innego producenta – ważne, abyś miała świadomość tego co służy, bądź nie, Twojej urodzie i zdrowiu. A teraz pora na fakty. 

Ceramidy- przeciwskazania, a właściwie ich brak

Nie stwierdzono skutków ubocznych ani przeciwwskazań dla ceramidów. Nie ma ryzyka obciążenia nerek czy wątroby, nie są znane interakcje z lekami ani jednostki chorobowe, w których ceramidy byłyby niewskazane. 

🌱 Maestria jest naturalna, wegańska i bezglutenowa (zgodna z przepisami FDA i UE)

🌱 Bez GMO, bez dodatków i bez konserwantów.

Co to są ceramidy?

Naskórek skóry zbudowany jest z komórek przypominających „cegły”. Ceramidy są głównym składnikiem cementu między tymi cegłami i odgrywają kluczową rolę w funkcji barierowej skóry.

Zawartość ceramidów naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem i zimą. Gdy ceramidów jest za mało, następuje gwałtowna utrata wilgoci przez naskórek, co powoduje wysuszenie, uwrażliwienie, ryzyko infekcji oraz starzenie skóry. Włosy stają się matowe, przesuszone i łamliwe, a faza aktywnego wzrostu ulega skróceniu. Skutek jest między innymi taki, że niemal nie sposób zapuścić włosów. 

Co to jest Maestria? 

To inaczej Ceramidy Premium, bo tutaj cenne spoiwo komórkowe jest maksymalnie skoncentrowane. Co wyjątkowe, zawiera silny, naturalny aktywator, zwany DGDG (digalaktozylodiglicerydy). Dodatek kwasu hialuronowego i niacyny tworzy opatentowaną formułę CERAMOSIDES™ . Ceramidy są wegańskie, pozyskiwane z pszenicy, lecz całkowicie wolne od glutenu. 

Ten kompleks, znany przede wszystkim ze swoich niezwykłych właściwości nawilżających skórę i przeciwstarzeniowych, sprawdził się także na włosach i skórze głowy.

Przyjmowanie ceramidów – jakie są efekty? 

🌱 Ceramidy są znane ze swojego udziału w tworzeniu wewnątrzkomórkowych lipidów.
🌱 Ceramidy stanowią barierę ochronną dla skóry i łuski włosa. 
🌱 Przyjmowanie fitoceramidów doustnie pomaga przywrócić ceramidy w skórze.
🌱 Jest to środek nawilżający dla gładkiej i młodzieńczej skóry, wypełniający zmarszczki i nadający zdrowy blask.
🌱 Kompleks aktywny Maestrii, czyli CERAMOSIDES™, wprowadza nowe ceramidy do skóry poprzez krwioobieg i pomaga przywrócić barierę wodną i uzupełnić pęknięcia. Skóra staje się bardziej nawilżona i jędrna.
🌱 W szczególności odgrywają one kluczową rolę we wzmacnianiu włókna włosa, zapewniając spójność komórek włosa, zmniejszając w ten sposób łamliwość.
🌱 Ceramidy wpływają nie tylko na poprawę struktury włosa, ale również są najsilniejszych znanym stymulatorem wzrostu włosów, działając na regulację cyklu wzrostu (faza anagenu) włosa.

ceramidy

Jak się bada suplement, a jak lek? 

Na czym polegają badania konsumenckie?

Kiedy widzisz liczby w stylu : zmniejszenie zmarszczek o 68%, wzrost nawilżenia skóry o 80% to możesz być praktycznie pewna, że mówimy o BADANIU KONSUMENCKIM. Takie badanie nie jest uznawane za miarodajne nawet w najmniejszym stopniu! Producent zadaje pytania w stylu „Czy oceniłaby pani, że zmarszczki się zmniejszyły np. o 75%? – w grupie około 15 – 25 osób, które dostały zestaw produktów, bez próby placebo. Tendencyjne pytania i nieprecyzyjne odpowiedzi pozwalają stosować marketingowe chwyty. Niestety nadal dość skutecznie. Takie „badania” dotyczą licznych kosmetyków i niektórych suplementów. 

Na czym polegają badania producenta na zlecenie?

Badania producenta na zlecenie mają już poważniejszą metodologię, lecz NIE podlegają rygorystycznym wymogom publikacji w szanowanych pismach specjalistycznych i żaden naukowiec nie podpisze się pod nimi z imienia i nazwiska. Mogą być wartościowe, lecz pozostawiają możliwość naginania faktów i cytowania wyłącznie pozytywnych aspektów. 

Na czym polegają badania kliniczne?

Jeśli chodzi o badania kliniczne/ naukowe – sceptyk powie, że nie wierzy w ich 100% obiektywizm i że mogą pojawić się w nich błędy. To drugie to z pewnością prawda, jak pokazuje historia nauki. Jednak są to najwiarygodniejsze i z założenia absolutnie bezstronne badania. Zwykle wartości procentowe są skromniejsze, ale w skali naszego organizmu zmiana o np. 7 czy 12 % to bardzo dużo! Natomiast jeśli  produkt w badaniach klinicznych „polegnie”, to nie ma odwołania. 

Jak przebadana została Maestria?

Działanie CERAMOSIDES™ (Maestrii) na włosy zostało naukowo wykazane w 

🌱 randomizowanym, podwójnie ślepym badaniu klinicznym spełniającym tzw. złoty standard: kontrolowanym placebo, przeprowadzonym na grupie 66 kobiet (18 – 65 lat), o różnych typach włosów, cierpiących na ostre wypadanie telogenowe*, łamliwych i cienkich.

*Wypadanie telogenowe – zaburzenie charakteryzujące się nadmiernym wypadaniem włosów.

Znaczące efekty Maestrii obserwowano od 56 dnia. 

🌱 Tutaj wtrące moje subiektywne, a więc nienaukowe trzy grosze… Ja gołym okiem wpływ Maestrii na włosy  zaobserwowałam dopiero po czterech miesiącach (czyli dłużej czekałam), a po sześciu miesiącach stosowania był on już bezdyskusyjny. Wiele pań zgłasza mi również, że rosną im piękne długie rzęsy i zagęszczają się brwi.

Silny wpływ Maestrii  na wzrost włosów

🌱 +12,5% wzrost włosów po 84 dniach, w porównaniu z placebo

🌱 Maestria znacząco zwiększyła gęstość włosów w fazie anagenu o 6,3% w porównaniu z placebo w czasie krótszym niż 2 miesiące (4,6% w porównaniu z wartością wyjściową)

🌱 Zanotowano istotny spadek liczby włosów w fazie telogenu (wypadania) o 7,2% w porównaniu z placebo, również od 56 dni (-18% w porównaniu z wartością wyjściową).

Korzystne działanie maestrii na siłę włosów

🌱 Zaobserwowano znaczną poprawę odporności włosów na łamliwość ze znacznym spadkiem o 7% w stosunku do placebo liczby włosów wyrwanych przy czesaniu po 56 dniach (-15% w porównaniu z wartością wyjściową) i znacznym wzrostem elastyczności włosów po 84 dniach.

🌱 Warto zaznaczyć, że badań już dłużej nie prowadzono, ale można założyć efekt kumulacyjny przy dłuższym/regularnym przyjmowaniu preparatu. 

Młodsza i nawilżona skóra przez okres menopauzy

🌱 Działanie kompleksu aktywnego Maestrii na skórę zostało naukowo udowodnione w 3 badaniach klinicznych. Randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie kliniczne o złotym standardzie obejmowało ponad 30 kobiet w okresie menopauzy (50-60 lat) i wykazało znaczące wyniki w zaledwie 14 dni przy dawce 15 ml płynnego preparatu. 

🌱 Nawilżenie skóry u kobiet w okresie menopauzy znacząco poprawiło się: o 19% w porównaniu z placebo w ciągu 56 dni (+18% w porównaniu z wartością wyjściową). Znaczące wyniki zaobserwowano również w zakresie funkcji bariery skórnej.

Będzie nas więcej!

Oczekuje się, że światowa liczba kobiet w wieku 50 lat i starszych znacznie wzrośnie. 

Menopauza ma niebagatelny wpływ na samopoczucie kobiet. Dlatego w nadchodzących latach kluczowe będzie zaspokojenie specyficznych potrzeb populacji kobiet w okresie menopauzy.

🌱 2020 – 985 milionów

🌱 2050 – 1,65 miliarda

+67,5%

🌱 Średni wiek menopauzy: 51 lat

Synergia ceramidów z kolagenem

Ceramidy mają jeszcze jeden duży plus: hamują działanie kolagenazy, czyli enzymu rozkładającego kolagen w tkankach, a więc zmniejszającego jego żywotność. Także dlatego proponujemy wam duet Maestria-Eliksir!

Czy można dostarczyć sobie ceramidów z dietą?

Niestety dostarczenie ceramidów w pokarmie jest to niemal niemożliwe, trzeba byłoby zjeść ogromne ilości ziemniaków, ryżu lub pszenicy, z całymi tego negatywnymi konsekwencjami. 

Zastanawiasz się pewnie,  jak radzili sobie ludzie kiedyś?

Być może mieli mniej agresji środowiskowych, ale również po prostu akceptowali starzenie skóry jako normalny stan rzeczy. Teraz chcemy wyglądać kwitnąco znacznie dłużej…

Zgodzisz się?

Picture of Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij: