ZDROWA TARCZYCA A JOGA TWARZY

Umówmy się, że hasło „joga twarzy” będzie dla nas umowne, bo zawsze będziemy włączać w nie także o automasaż, pielęgnację i inne triki hakerki piękna:)

Przywrócić równowagę

Wiele ćwiczeń i automasaży szyi jest uważanych za lecznicze dla tarczycy, poprzez normalizację jej funkcji. Naturalnie, jakiejkolwiek techniki używamy, nie naciskamy mocno samej grdyki. 

Natomiast niektórzy lekarze nie uznają ich wartości, a według prawa decydujące zdanie przy jakichkolwiek zaburzeniach zdrowotnych ma lekarz prowadzący. 

Kiedy choruje

Niestety, zaburzenia funkcji tarczycy są diagnozowane dość często, szczególnie u kobiet. Jest to tym bardziej niepokojące, iż „motylek” ma wielki wpływ na poziom naszej życiowej energii, komfort życia społecznego, pracy, słowem – na szeroko pojęty dobrostan. 

Estetyka twarzy „tarczycowej”

Nierzadko cierpi również uroda: podkrążone i podpuchnięte oczy, rzednącego włosy i brwi oraz „papierowa” skóra wymagająca wspomagania. 

Jeśli chcemy wspomóc lub wręcz wyleczyć tarczycę naturalnie lub z niewielkim udziałem farmakoterapii, potrzebna będzie współpraca terapeutów różnych specjalizacji. 

Nie zapomnij ćwiczyć i masować

Wielokierunkowe leczenie powinna obejmować również specyficzne ćwiczenia i automasaże, z których część była praktykowana z powodzeniem od stuleci przez adeptów Ajurwedy i TCM. Co więcej, „joga tarczycy” może stanowić doskonałą prewencję jej dysfunkcji. Mam tu również dobrą wiadomość: „bonusem” jest znaczne ujędrnienie szyi. 

Przykładowe ćwiczenie

Nazywa się optymistycznie – „Otwieraniem szampana”, jednak pochodzi z czasów, kiedy szampana jeszcze nie było – jest to Ajurwedyjska asana tworząca podciśnienie w okolicach tarczycy, a następnie uwalniająca je. 

Dodatkowo ruch mięśnia szerokiego i mięśni skośnych szyi masuje ten gruczoł, zarazem prowadząc do wygładzenia i wzmocnienia szyi!

Jak je wykonać?

 1. Zwilż lekko językiem usta, zaciśnij je z wargami skierowanymi do środka, na zęby;
 2. Lekko unieś brodę, wyciągnij szyję;
 3. Uwolnij energicznie wargi z głośnym pstryknięciem, przypominającym strzelający korek;
 4. Powtórz po 10 razy z głową skierowaną do przodu i na boki 

Każde ćwiczenie szyi z repertuaru jogi twarzy będzie zarazem wspomagało tarczycę!

Automasaż motyla

Zachodnia medycyna nie ma badań korelacji masażu szyi ze zdrowiem tarczycy, stąd niektórzy lekarze wyrażają obawy co do stosowania dotyku w tym obszarze. Medycyny wschodnie natomiast takie działania polecają. W razie wątpliwości zawsze można zastosować akupresurę receptorów tarczycy znajdujących się w rejonie twarzy. 

Kłykcie

 1. Zegnij palce obu dłoni aż powstaną „kocie łapki”. Nie zaciskaj ich w pięści, bo naszym masażerem będą środkowe stawy palców
 2. Dla doskonałego kosmetycznego efektu tonizuj skórę szyi i odżywiaj ją naszym skoncentrowanym serum, w sprayu Nektarem Tonizująco-Wygładzającym
 3. Następnie posmaruj szyję Bazą Olejową Premium
 4. Przesuwaj kłykciami od dołu ku górze, od środka szyi aż do jej granicy z karkiem
 5. Powtórz każdy gest po 10 razy. 

Gua-sha

To jadeitowy masażer z XIV-wiecznych Chin, który święci tryumfy do dziś 

Pomyślany jako terapia z upiększaniem w jednym, swoje zadanie spełnia doskonale. 

 1. Tonizuj skórę szyi i odżywiaj ją Nektarem Tonizująco-Wygładzającym 
 2. Natłuść szyję Bazą Olejową Premium
 3. Wklęsłą powierzchnią kamienia masuj od dołu ku górze
 4. Powtórz każdy gest po 10 razy. 

Gdy rzedną brwi

Częściowo jest to proces związany z wiekiem np menopauza), lecz jeśli występuje przedwcześnie to może (lecz nie musi) sygnalizować problem np z tarczyca czy poziomem cukru. Niedobory żelaza, witaminy B12, cynku i omega-3 mogą również powodować przerzedzanie brwi i ich wypadanie.

Zagęścić brwi

Oprócz dobrej diety można i warto stosować olej rycynowy. 

Bardzo dobre efekty daje picie Eliksiru dla pięknej cery – wyraźnie poprawia stan włosów i brwi, a wiec również brwi i rzęsy, dzięki uzupełnieniu ich budulca od wewnątrz. 

Ja na brwi robię na co dzień przez chwilkę rolowanie rollerem galwanicznym (pomaga też na stan górnej powieki), a raz na 10 dni, przy okazji mezoterapii Dermo Penem Q1 nakłuwamy także brwi. 

Kosmetyka przy zaburzeniach

Gdy cera staje się cienka i sucha, a tak się niestety nierzadko dzieje, same specyfiki stosowane na skórę to za mało. Jednak ich rola w przywracaniu komfortu i radnego wyglądu będzie istotna! 

Jednym z najlepszych serum precyzyjnie przeciwdziałającym procesom, które zachodzą przy chorobach tarczycy są peptydy:

Argirelina w Heksapeptydzie Botoks-like Amplified hamuje rozpad podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśniowej twarzy oraz nawilża najgłębsze warstwy skóry, zarazem prasując drobne zmarszczki mimiczne.

Adifill dodatkowo wzbogaca podskórną tkankę tłuszczową, nadając cerze miękkość i gładkość.

Jako osoba, która „rozprawiła się” z niedoczynnością tarczycy, wierzę że uda się także Tobie i tego Ci z całego serca życzę. 

Zobacz także pozostałe nasze blogi!

Picture of Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

PIELĘGNACJA WŁOSÓW WEDŁUG YOGATTRACTIVE

Istnieje grupa starannie wyselekcjonowanych, skoncentrowanych surowców kosmetycznych, stosowanych w naszej linii Yogattractive, które wspaniale posłużą zarówno skórze, jak i włosom!