Paskudny smog – a ja nie dam sobie zniszczyć skóry!

Zeszłej zimy chciało mi się usiąść i płakać. Choć jestem damą, cisnęły ni się na usta nieprzystojne wyrazy.

Bo pracuje dziewczyna cały rok by być zdrowa i w formie, i z innymi tą zdrową energią się dzielić, a tu – bezsilność. Trujące powietrze. Nic w naszym ciele go nie lubi, a nasza cera już najmniej. Można jednak także i cerę skutecznie wspomóc:

 

Oczyszczanie olejowe

Po powrocie do domu (za każdym razem!) zrób demakijaż olejem z dodatkiem olejków eterycznych. Wybierz bazę zimnotłoczoną (np ostropest, wiesiołek) i dodaj olejku z dowolnych cytrusów (antyoksydanty) oraz koniecznie olejek ylang ylang. Taki właśnie skład, nie bez powodu, ma kilka olejkow z gamy Yogattractive. A ylang ylang to najlepszy przeciwsmogowy olejek eteryczny, wygrywa wszelkie rankingi.

Wymasuj skórę mieszanką takiego olejku z wodą. Emulsja wyczyści głębokie zanieczyszczenia. Następnie zmyj olejki wodą i dopiero przemyj hydrolatem aż wacik będzie idealnie czysty.

 

Oczyszczanie to podstawa

…szczególnie, gdy na skórze osiadają te wszystkie PM2,5, PM10 i inne paskudztwa.

Dlatego upieram się, oczyszczajcie wielostopniowo i często. Nie zalecam za to głębokich peelingów i laserów. Wiem, że są modne, ale dramatycznie osłabiają one skórę, która traci siły obronne. O tym, czego nie robić i dlaczego będzie następny blog.

 

Pora na jedno z serum

W poprzednim poście pisałam o trzech absolutnie podstawowych substancjach, które są pokarmem dla skóry. Nie wyczerpałam listy, bo antyoksydantów jest wiele różnych i są one kluczowe w walce z wolnymi rodnikami. A smog to specjalista od produkcji tych ostatnich. Gdy już buzia jest idealnie czysta, stosujemy serum. Po jego wchłonięciu nakładamy krem z odrobiną olejku. W ten sposób mimo kaloryferów woda pozostanie w skórze.

 

Suplementy

Nie polecam multiwitamin, można sobie poczytać, czemu słabo działają. Weź raczej naturalne antyutleniacze, takie jak astaksantyna, witamina C, spirulina i chlorella, maca i moringa. Pomogą wymiatać wolne rodniki od środka. Na zajęciach Yogattractive nie tylko przećwiczysz twarz, szyję i wymasujesz je starannie. Napijesz się też herbatki z jednym z najsilniejszych antyoksydantów na ziemi? Jakim? Przyjdź spróbować:)

 

Koniecznie ćwicz twarz zimą

Nie tylko ujędrnisz jej mięśnie ale także wspomożesz procesy metaboliczne skóry, pozwalając jej na zdecydowanie szybszy detoks. Ćwiczenia wraz z automasażem są detoksyfikatorem nr 1. Między innymi, uwalniają zatoki od zatorów i sprawiają, że krew i limfa szybciej krążą.

 

Ćwiczenia izotoniczne

To takie z większa liczbą powtórzeń i wykonywane szybciej. Rytmiczne kurczenie mięśni twarzy powoduje świetne ukrwienie i odżywienie tkanek do głębi oraz pompuje limfę w przyspieszonym tempie. Dla oczyszczania z toksyn właśnie takie są idealne:

 

Policzki i usta

Zrób pionowe „O” ustami. Zawijaj wargi do środka mocno naciskając nimi na dziąsła. Rób to pulsacyjnie, 50 razy. Napną się też policzki. Ćwiczenie proste, ruchy niewielkie ale ćwiczy całe dolne 2/3 twarzy i szyja.

Ćwiczenia idealnie dopełni masaż limfatyczny, dla skóry, która nie da się zanieczyszczeniom!

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Udostępnij: