JAK ĆWICZYĆ NA WAKACJACH

W tym tekście przybliżam Ci jogę oczu, czyli ćwiczenia wzroku oraz dyskretne sposoby na jogę twarzy w dowolnym miejscu: w parku, za kierownicą czy na plaży. Wzmacniamy linię owalu, likwidujemy podwójny podbrodek i zacisk szczęk, by nie powodował przedwczesnych bruzd nosowo-wargowych. 

Yogattractive naturalny anti-aging twarzy zawitała także tu: do kraju ceniącego przyrodę, prostotę i ruch dla zdrowia. 

Jak ćwiczyć twarz na wakacjach?
Zacznijmy od głębokich mięśni oczu. 
Mają one ogromne znaczenie dla dobrego wzroku, a wzrok im lepszy, tym mniej marszczymy okolice oczu, usiłując coś dojrzeć albo przeczytać. Te właśnie mięśnie nie pozwalają oczom zapadać się głębiej w oczodoły i współdziałają w zapobieganiu workom pod oczyma.


Uważność, ciekawość świata
Te mięśnie oczu u osób ciekawych świata, wyściubiających nos poza taflę telefonicznego ekranu są jędrne i silne.Jak je ćwiczymy: dostrzegaj szczegóły, kolory, kształty, albo wybierz sobie jakiś rzadki kolor i szukaj go wokół siebie, spacerując. Jest to ćwiczenie mindfulness, które jest zarazem świetną zabawą i ćwiczeniem na odmłodzenie oczu. 

Dyskretna joga twarzy 
Większość naszych ćwiczeń, choć służy temu, by ładnie wyglądać na co dzień, jest mało dyskretnych. Możemy jednak ćwiczyć szyję i podbródek w sprytny, niemal niezauważalny dla innych sposób. 

Gładka szyja, ładny podbródek z Yogattractive

  1. Naciśnij mocno językiem górne podniebienie nieco z tylu i powtarzaj ruchy pulsacyjne 20 razy. Zrób to samo z głowa na boki
  2. Teraz naciskaj mocno językiem dolne dziąsło od wewnątrz. 

Poczujesz napięcie dolnej szczęki, podbródka i szyi a otoczenie pewnie nic nie zauważy. 

Miłych letnich wycieczek, a ja wracam do oglądania krajobrazów bez ani jednego śmiecia, papierka, porzuconej butelki. Ćwicząc oczy i szyję, naturalnie!

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Udostępnij:

 DOUSTNY SPF – CZY TO MOŻLIWE?

Istnieje od tysiącleci W silnie nasłonecznionych klimatach dieta ludzi zawiera substancje antyoksydacyjne, które chronią przed promieniowaniem UV zarówno ich skórę,