ŚLICZNA W CIĄŻY I KARMIĄCA – JOGA TWARZY

To czas, kiedy pielęgnacyjne rytuały przynoszą poczucie dobrostanu, a wytworzone w ich trakcie endorfiny zasilają również krwiobieg maluszka. To również czas, kiedy ogromny wysyłek organizmu mamy może wyraźnie osłabić struktury skóry, prowadząc do jej zwiotczenia i rozstępów, a hormonalna sinusoida prowadzić do przebarwień. Jednak spokojnie, mamy na to sposoby!

Nie testowane na kobietach

Pamietajmy, że na kobietach w ciąży i karmiących nie przeprowadza się badań kosmetyków ani suplementów. Trudno się nie zgodzić z takim zakazem! 

To oznacza jednak, że pozostaje nam kierować się zdrowym rozsądkiem, poszukiwać rzetelnej wiedzy dotyczącej bezpiecznych praktyk ze sprawdzonych źródeł oraz konsultować się z lekarzem prowadzącym. Najlepsza strategią jest  wybierać lekarzy o rozległej wiedzy i podejściu holistycznym, którzy czytają doniesienia naukowe i stale się dokształcają. 

Przebarwienia

Mieszanka specyficznego profilu hormonalnego kobiety w ciąży i ekspozycji na słońce może skutkować przebarwieniami, które według badań postarzają nawet bardziej, niż zmarszczki. Takie plamki bywają bardzo uparte. 

O niebo skuteczniejsza jest ich prewencja, która powinna uwzględniać:

  • ochronę SPF
  • podaż astaksantyny: naturalnego silnego antyoksydanti, nadającego skórze brzoskwiniowy koloryt i chroniącego przed przebarwieniami od wewnątrz
  • podaż likopenu: substancji, która prócz działania przeciwnowotworowego również zapobiega powstawaniu przebarwień i nadaje cerze piękny koloryt. Znajdziesz ją w kolagenowym Eliksirze dla pięknej cery i zapomnisz o przebarwieniach
  • spryskiwanie skóry 2-3 razy dziennie Nektarem Tonizująco- Wygładzającym. To specyfik idealny dla cery kobiet w ciąży, a jego działanie antyoksydacyjne opiera się na chelatowaniu żelaza i hamowaniu utleniania innych substancji. Skutkiem tego jest cofanie się efektów fotostarzenia skóry! Obserwuje się znikanie ciemnych plam pigmentacyjnych i wyprysków.

Pękające naczynka

Działanie wewnętrzne, przywracające elastyczność ścianom naczyń, polega zawsze na ponownym uszczelnieniu wyściółki jelit i wyciszenie obecnych w jego obrębie stanów zapalnych. Tę funkcje spełnia kolagen wraz z siarką organiczną MSM. 

W przypadku pań w ciąży i karmiących jeszcze bardziej fundamentalne znaczenie będzie miało pochodzenie kolagenu, gwarantujące jego czystość, brak metali ciężkich, pestycydów i antybiotyków. Dlatego Eliksir ma certyfikat czystość surowców pochodzenia europejskiego. 

Leczenie zewnętrzne 

Opiera się na aplikacji kwasu laktobionowego, popularnie zwanego „lekarzem popękanych naczynek”: badania kliniczne potwierdziły skuteczność kwasu laktobionowego w leczeniu teleangiektazji – czyli pękania ścian naczyń włosowatych. Ten składnik jest obficie dostarczany w Nektarze Tonizująco – Wygładzającym.  

Rozstępy 

Nie muszą się pojawić, ale często same chyba o tym nie wiedzą;)

Można im skutecznie zapobiegać. Natomiast gdy już się pojawią, całkowicie już nie znikną…

Nawet młode kobiety mogą już tracić elastyczność skóry, jeśli ich dieta zamiast ją wspierać, sabotuje…

  • Kiedyś kobietom w ciąży gotowano „zupy mocy”, które miały przede wszystkim zadanie dodać potężną dawkę kolagenu organizmowi przyszłej mamy (plus kwasy omega 3, selen, cynk, żelazo, wapń, witaminy B2, B12 oraz E) Jeśli nie jesteś gotowa zajadać się wygotowanymi podrobami i kośćmi, pozostaje Ci skrupulatna suplementacja hydrolizowanym kolagenem wraz z cała grupą wspierających go kofaktorów z Eliksiru. Ma on tę przewagę nad żelatyną z zupy mocy, że dzięki rozbiciu na maleńkie cząsteczki aminokwasów jest 3-4 razy lepiej biodostępny!
  • Zadbaj o adekwatne dawki Omega 3 i witaminy D3, zrezygnuj w jak największym stopniu z produktów słodkich i mącznych – prowadzą do zwłóknienia struktur kolagenowych i utraty sprężystości tkanek!

Batalia przeciw rozstępom – od zewnątrz 

Przede wszystkim potrzebujesz substancji aktywnych hydrofilnych, czyli rozpuszczalnych w fazie wodnej kosmetyków. Olejki – owszem, ale to nie one grają pierwsze skrzypce:

  • Kwas laktobionowy (z Nektaru) wspomniany już wyżej, jest także inhibitorem metaloproteinaz macierzy. Dzięki temu pozwala zachować sprężystość skóry oraz pomaga w gojeniu się naskórka. Idealny na rozstępy, a raczej dla ich zapobiegania
  • Niacynamid (także z Nektaru), stymuluje produkcję lipidów oraz tworzenie własnego kolagenu i elastyny w organizmie
  • Heksapeptyd Botoks-like bardzo silnie stymuluje fibroblasty, komórki utrzymujące elastyczne struktury skóry oraz dogłębnie nawilża
  • Baza Olejowa Premium, mieszanka najskuteczniejszych, świeżych olejów, ekstraktów roślinnych oraz naturalnej (nie syntetycznej!) witaminy E dodatkowo odżywia i uelastycznia skórę brzuszka czy ud, ale świetnie nadaje się również do twarzy mamy i do pielęgnacji maluszka – jest hipoalergiczna i całkowicie naturalna. 

Ćwiczenia twarzy i automasaż

Żadne inwazyjne procedury nie wchodzą teraz w grę, a przecież masz potrzebę o siebie dbać. 

Teraz nawet bardziej niż zwykle, bo buzia często wymaga umiejętnego drenażu, aby zniwelować tendencję do opuchlizn w obrębie całej twarzy (u niektórych z nas szczególnie pod oczami). 

To jest wspaniały moment, żeby wziąć udział w warsztatach Yogattractive i nauczyć się super skutecznych technik dbania o urodę!

Masz do wyboru warsztaty na żywo w całej Polsce oraz Zoom kilka razy w tygodniu. Odwiedź naszą przyjazną stronkę Warsztaty – Yogattractive i bądź z nami!

Wspomaganie drenażu 

Mało która technika jest równie skuteczna, jak masaż jeżykami do akupresury czy gua-sha. Są po prostu genialne, a zarazem nie ma osoby, która nie zdołałaby się nauczyć ich stosowania. Tym bardziej, że do każdego z tych akcesoriów dołączona jest dokładna instrukcja masażu wraz z rysunkami!

To jeszcze nie koniec uroków tych prostych i niedrogich narzędzi – masaż nimi możesz wykonać nawet oglądając serial, a całość zajmie Ci nie więcej niż 7 minut. Chyba, że będziesz miała ochotę dłużej – z takiego masażu można zrobić cudowny, długi rytuał.  

Twoje dziecko będzie miało piękną i zadowoloną mamę!

Udostępnij: