SKÓRA W ZIMNE DNI CZYLI TRZY SERUM I MASAŻ UST NA ZIMĘ

Skóra w kriokomorze

…ma się nieźle, przez minutę, lecz to przypadek szczególny. Ogólnie rzecz biorąc zimno nie jest dla niej korzystne. Mówi się, że konserwuje, tymczasem już jesienią trzeba cerę mądrze „dopieścić”. Jednym z najlepszych sposobów jest regularny automasaż. Na moich zajęciach Panie są zdumione, ile olejku wchłania wysuszona skóra. „A przecież o nią dbamy”-mówią.

Zimą skóra cierpi

Mimo starań, obserwujemy przesuszenie, związane ze znacznie zmniejszoną aktywnością gruczołów sebum. Dokładają się kaloryfery, toteż co rano budzimy się ze ściągniętą nieprzyjemnie cerą. Gwałtowne zmiany temperatur mogą powodować pękanie ścian naczynek krwionośnych. Mniej ruchu (bo zimno!) to słabsze ukrwienie cery i drenaż limfatyczny. Dodatkowo pojawia się smog, na wsi i w mieście, a to poważna i przykra sprawa.

Ratunku, co robić?

  • Pomyśl o nawilżaczu powietrza do domu, naprawdę warto zrobić to dla cery!
  • Pora na rozgrzewające zupy warzywne (bez mięsa i nabiału). Co mają wspólnego z cerą? Wspomagają nerki i trawienie w chłodnym okresie, a optymalne funkcjonowanie układu moczowego i trawiennego to podstawa pięknej skóry
  • Pokochaj kiszonki, bo zdrowa skóra zaczyna się od mikrobiomu jelitowego!
  • Zainwestuj w aż trzy dobre serum. Tu się zatrzymamy:

Trzy serum

Aż tyle? A tak, ponieważ cera potrzebuje różnorodnych składników odżywczych. Będziesz je stosowała naprzemiennie, monodieta nie tylko dla żołądka nie jest dobra.

Serum ma za zadanie dostarczyć składników odżywczych. Tylko tyle i aż tyle. Stosuje się na oczyszczoną skórę, pod krem, zimą wzbogacony organicznym olejem.

Zaopatrz się

… w serum witaminą C w stężeniu minimum 20%, kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek i peptydy miedziowe. Więcej o tych ostatnich przeczytasz tu: LINK TO COPPER PEPTIDES. Takie serum znacznie skuteczniej się wchłonie, jeśli zastosujesz automasaż, a pobudzone krążenie rozprowadzi czynniki aktywne.

Filtr SPF

Nadal obowiązuje. Opalających UVB jest mniej, lecz UVA operują po dawnemu. Kiedy spadnie śnieg, promieniowanie zacznie się od niego odbijać. Filtry organiczne częściowo ochronią skórę także przed działaniem smogu.

O działaniach antysmogowych obszerniej napiszę w następnym poście.

Teraz akcja: usta

Zimą będziemy Wasze buzie ujędrniać ćwiczeniami i dopieszczać masażami, żeby nie były suche.

Często w tej porze roku pierzchną nam wargi, toteż będziemy je regularnie masować:

Jedyny taki masaż

Wywodzi się z Chin, z VI w.n.e. Posmaruj olejkiem do masażu wargi i ich okolice oraz wierzchy dłoni. Masuj energicznie wargi wierzchem prawej dłoni pocierając jak najszybciej 30 razy, potem lewą. Usta zaczerwienią się i zaczną mrowić. Następnie przyłóż wewnętrzną krawędź prawej dłoni nad górna wargą, lewą pod dolną i pocieraj jak wyżej. Zmień dłonie, powtórz jeszcze 30 razy. Pożegnasz przy okazji zmarszczki palacza.

Pamiętajmy: jesienią i zimą musimy same zadbać o nasz dobrostan, bo pogoda tego nie zrobi;)

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

BEZINWAZYJNE NICI… W MASECZCE?

Haczyk na klientki czy sensowna propozycja? Pojawiło się niedawno takie „cudo” w komunikacji kilku marek – zarówno tych z drogerii,