SARNIE OCZY UWODZICIELKI – ALGIERIA 2

Yogattractive zaprasza Cię na kontynuację urodowych podróży po świecie, by dowiedzieć się, czego możemy nauczyć się my, kobiety, od mieszkanek innych krajów. Dziś jeszcze na chwilę zatrzymamy się w Algierii.

Sarnie oczy uwodzicielki
W Algierii spodziewałam się czarnych oczu. Tymczasem zielone i niebieskie także spotyka się wśród rdzennych Kabilów.Tak, czy inaczej, efekt makijażu kohlem jest spektakularny, bo wybiela on białka oczu, redukując zaczerwienienia!

Co to? 
Kohl to proszek z palonych ziół; produkt w stu procentach naturalny, szczególnie w formie sproszkowanej (aby zrobić z niego sztyft, trzeba już dodać spoiwa, które nierzadko bywa syntetyczne).

Jak malować?
Proszek rozprowadzamy pałeczką po wewnętrznej stronie dolnej powieki, tzw „linii wodnej”. Wymaga to odrobiny wprawy, lecz cały urok polega na tym, że odrobina produktu ma się dostać do oka. Bowiem kohl to zarazem lekarstwo na zaczerwienione, zmęczone oczy. Leciutko zaszczypie, by po paru minutach zebrać się w kącikach oczu.

Uwaga praktyczna: 
Nabieraj go malutko i kontroluj w ciągu dnia, czy się nie rozmazał, zanim znajdziesz właściwą dozę. Nie malujemy raczej górnej powieki, bo kohl sam się rozprowadzi pod linią górnych rzęs, podczas gdy nadmiar nad rzęsami mógłby migrować wyżej i robić „stempelki” pod brwiami.

Męski makijaż?
Troszkę zdziwiłam się, widząc Arabów na pustyni z takim właśnie makijażem. Podróże uczą jednak pokory i unikania pochopnych sądów. Męski make-up towarzyszy przecież człowiekowi od tysiącleci… i ta moda powraca, zobaczycie! Tutaj wszakże w grę wchodzą kwestie zdrowotne. Pustynny wiatr podrażnia oczy, a magiczny czarny proszek ratuje je przed zapaleniem spojówek.Pora na bonus: to jedyny make-up, w którym wolno, a nawet jest zdrowo, pójść spać.

Gorzki smak cukru
W Algierii jest biednie, lecz cukier jest tani, a tradycja tworzenia absolutnych cudów cukierniczych żywa w każdym domu.Tymczasem cukier jest wrogiem skóry. Nie da się tego łagodniej ująć. Te wszystkie pyszności o wysokim indeksie glikemicznym powodują nadprodukcję glukozy. Ona zaś, pozostając w krwiobiegu, powoduje tzw glikację: przyczepia się do cząstek kolagenu, białka, które daje skórze elastyczność i gęstość. Kolagenowe włókna sztywnieją a twarz zaczyna opadać, pojawia się siatka zmarszczek.Cukier redukuje mikrocyrkulację krwi w skórze, atakuje podskórną tkankę tłuszczową (tak tak, otłuszcza za to organy wewnętrzne) i powoduje-uwaga! -chroniczny stan zapalny w ciele.

Dobry tłuszcz
Poradź się doświadczonego specjalisty, jak zbudować pełnowartościową i pyszną dietę o niskim GI. Nie bój się dobrych tłuszczów, weź suplement chromu, zapomnij o słodzikach, jedz duże sałatki-wypełnisz żołądek unikając frustracji.

Jak wrócić do swojej młodszej twarzy? 

Pomogą ćwiczenia twarzy i automasaż. Stanie się to nieporównanie szybciej, jeśli zaczniesz przez 5 minut dziennie wykonywać ćwiczenia by ukrwić skórę i mięśnie do głębi, a dalsze 5 minut masażu pobudzi fibroblasty do intensywnej produkcji świeżego, niezniszczonego kolagenu.

Do dzieła:
Ćwiczenie na policzki, usta i szyję: Nakryj bruzdy nosowo wargowe palcami, by wygładzić skórę w tym rejonie. Nawiń wargi do środka na zęby i jak najwyżej unoś kąciki warg (taki trochę dziwny uśmiech).

Zrób sobie zdjęcie
Spróbowałam kohlu i podoba Ci się efekt? Zamieść pod blogiem swoje zdjęcie!

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Udostępnij: