PREMIERA: ĆWICZENIA MIĘŚNIA PIĘKNA

Po raz pierwszy z Yogattractive

Żadna ”joga twarzy” nie ćwiczyła dotychczas tego mięśnia! Skupiałyśmy się na mięśniach mimicznych, podczas gdy jeden z najważniejszych dla urody, Musculus Temporalis, jest schowany pod włosami i mało kto zdaje sobie sprawę, jak kluczowy jest dla naszej urody…

Ćwiczenia mięśni twarzy

Ujędrniają ją i bronią przed przedwczesnym starzeniem. Tyle już wiemy wszystkie i jest to absolutnie logiczne: ta reguła dotyczy całego ciała. Zaczynamy pod opieką instruktora, bo podczas gdy o zmarszczkę pod kolanem w czasie przysiadów martwić się nie musimy, buzia jest znacznie delikatniejsza.

Tylko twarz i szyja?

Ich skórę dopieszczamy automasażami, które stają się częścią naszej rutyny. Bez wątpienia najprzyjemniejszą, ale codzienną jak mycie zębów. Ćwiczenia to prezent dla mięśni tworzących siatkę antygrawitacyjną.

Nie tylko jednak…

… bo jest też duży i ważny mięsień skroniowy, Musculus Temporalis, który chowa się już pod włosami ale silnie podciąga końce brwi, górne powieki i cały owal twarzy w górę.

Mięsień piękna czyli zrób eksperyment:

Połóż dłonie tuż nad skrońmi już na włosach i pociągnij do góry. Widzisz? Całe boki twarzy nagle odmłodniały!

Temporalisa nie jest łatwo ćwiczyć

…lecz po stokroć warto. Musimy najpierw zacząć od łatwiejszych ćwiczeń mięśnia czoła, tzw Frontalisa, żeby zrozumieć rodzaj ruchu, który należy wykonać.

Chińczycy wpadli na to pierwsi:

Ćwiczyli ruszanie uszami, co może wydawać się komiczne. Wiedzieli jednak, jak cenne dla urody są te śmieszne ruchy. Wykradłam im ten „sekret”

obserwując różne kultury w trakcie tworzenia metody Yogattractive. Teraz jest Wasz:)

Spróbujemy razem?

W czasie ćwiczeń mięśnia skroniowego trzeba starannie przypilnować, by nie marszczyć brwi. Dlatego wolę przećwiczyć to z Wami na zajęciach Yogattractive. Gdy już raz zrozumiecie jak to działa, jesteście samodzielne:)

Poprawicie owal i opadające kąciki brwi, a buzia od razu będzie wyglądała młodziej.

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Udostępnij:

BEZINWAZYJNE NICI… W MASECZCE?

Haczyk na klientki czy sensowna propozycja? Pojawiło się niedawno takie „cudo” w komunikacji kilku marek – zarówno tych z drogerii,

PIELĘGNACJA KWASAMI NA LATO

Pielęgnacja latem to nie lada wyzwanie. To czas, kiedy możemy na dobre zaprzyjaźnić się z jogą twarzy, z masażem twarzy