PŁUKANIE OLEJEM SSANIEM ZWANE 

W tym blogu przyglądamy się działaniu komplementarnemu dla jogi twarzy, czyli rewelacyjnej praktyce wybielającej zęby, uzdrawiającej dziąsła i cały organizm. 
Jesteśmy coraz bardziej zgodni, że zdrowie zaczyna się w przewodzie pokarmowym. 
Dużo się mówi o jelitach, ale zacznijmy od początku… czyli jamy ustnej. 

Zęby a cera 
Mówię dużo o automasażu i ćwiczeniach twarzy, ale dla estetyki buźki zęby są w końcu kluczowe! 
Cokolwiek z zębami lub dziąsłami jest nie tak, będzie nam psuć zdrowie… i nierzadko cerę. Stany zapalne w jamie ustnej są niebezpieczne dla serca a niekorzystne bakterie są połykane – też nie najlepiej! 

Hurra! 
Ja dziś świętuję: znalazłam badania naukowe, szeroko zakrojone, a jakże, nad moją ukochaną praktyką ajurwedyjską: czyli „ssaniem oleju”. 

Przesąd? 
Parę lat temu mój ortodonta nazwał ją „nieszkodliwym przesądem”, ech… 
Na szczęście kontynuowałam, efekty są, a teraz nauka potwierdza kilka tysięcy lat mądrości:) 
Jest nawet książka na ten temat, 
autorstwa Bruce Fife’a pt „Płukanie ust olejem”, Białystok 2013 

Co daje ssanie oleju? 
Badania z 2009 i 2015 roku przeanalizowały wpływ płukanka ust olejem na grupę nastolatków i dziewcząt cierpiących na zapalenie dziąseł wywołane płytką nazębną. W wyniku tej starożytnej praktyki szybko zmniejszył się wskaźnik płytki nazębnej i całkowitej liczby kolonii drobnoustrojów tlenowych, które prowadzą do próchnicy zębów. 
Możesz liczyć także na świeższy oddech, bielsze kły, zdrowsze zatoki i gardło. 

Działamy! 
Płukanie ajurwedyjskie. Mamy dla Was wersję jeszcze skuteczniejszą dla dziąseł jak nowych i białych zębów! Zanurz czubek łyżki z kurkumie – potrzebujesz małej szczypty. Następnie nabierz na nią pół łyżki oleju kokosowego, sezamowego albo mojego ulubieńca – oleju z czarnuszki. Płucz jamę ustną przez 10-15 minut, 1-2 razy dziennie, wypluj całość. Bakterie przeserdecznie nie znoszą kurkumy! Nie tylko nie zażółcisz zębów, wybielisz je. 

Rada 2 
Masaż dziąseł bez wkładania palców do buzi to cześć chińskiego masażu Wuchu, którego całości nauczę Was na zajęciach Yogattractive. Taki automasaż będzie działał liftingująco także na policzki i okolice ust. Ukrwienie dziąseł to ich moc. Znowu, nasza kultura nie docenia tego, co np. Hindusi, o zębach jak z żurnala, stosują of tysiącleci. Zmienmy to:) 

Rada 3 
Kolagen dla zębiny. Znowu mamy zasadę, która przemówi każdemu do zdrowego rozsądku: gdy w organizmie masz niedobory budulca zębiny czy szkliwa, to jak zęby mają być mocne? Czy wiesz, że kolagen z siarką MSM, taki, jakiego maksymalną dawkę masz w Eliksirze, regeneruje zębinę? I na to są badania! 

O konieczności rozluźniania zacisku szczęk dla ratowania urody owalu piszę i opowiadam w filmikach wielokrotnie. Zapraszam do oglądania. 
Namaste, uśmiecham się do Was pełnym garniturem zdrowych ząbków:) 

PS przykładowe badania: 
Effect of oil pulling on Streptococcus mutans count in plaque and saliva using Dentocult SM Strip mutans test: a randomized, controlled, triple-blind study, S Asokan i in., J Indian Soc Pedod Prev Dent, 2008 Mar;26(1):12-7. 
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18408265/

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

PIELĘGNACJA WŁOSÓW WEDŁUG YOGATTRACTIVE

Istnieje grupa starannie wyselekcjonowanych, skoncentrowanych surowców kosmetycznych, stosowanych w naszej linii Yogattractive, które wspaniale posłużą zarówno skórze, jak i włosom!