PIĘKNO W PARYŻU

Piękno w stolicy Francji
Francuzki mają to „coś”: szyk, styl, swobodę i umiar. Często są szczupłe, wysportowane i uważają, by nie mieć ponurej buźki w podkówkę. Uśmiech Giocondy wzmacnia grupę mięśni unoszących kąciki ust, ratując owal twarzy przed przedwczesnym opadaniem.
Taki uśmiech ćwiczymy także na zajęciach Yogattractive

Kłopotliwa mimika
We Francji daje się jednak zaobserwować, jak kultura, a dokładniej język, rzeźbią twarz. W przypadku wdzięcznych Francuzek, specyficzna wymowa tego słynnego „u” z dzióbkiem (fonetycznie pisane „ü”) działa niestety na ich niekorzyść. Sprawia, że wcześniej formują się zmarszczki palacza.
Kiedy wymawiamy francuskie „u”, pracuje przede wszystkim mięsień okrężny ust. To jest niezwykle istotny mięsień dla naszej urody, toteż chwilę się tu zatrzymam. Jędrność i stan tego mięśnia determinują, na ile apetycznie wyglądają wargi. 

By nie było bruzd nosowo-wargowych
Kiedy Orbicularis Oris jest wiotki, wargi zawijają się do środka i niknie czerwień wargowa. Wobec tego, że jest on połączony z mięśniami unoszącymi policzki i kąciki warg, jego słabość pociąga za sobą zwiotczenie reszty partnerów i grawitacyjne opadanie twarzy. Wtedy też pogłębiają się wargi nosowo-wargowe.
W takim razie, skoro usta ćwiczą, wymawiając „ü”, to jakim prawem zmarszczki?
Tutaj dochodzimy do kwestii, które musisz zrozumieć, by skutecznie i bezpiecznie ujędrniać twarz, a także unikać nieodpowiedzialnych, niedokształconych instruktorów. Świadomość konsumencka to najlepszy zawór bezpieczeństwa.

Zasada anti-agingowego treningu twarzy nr 1
Powinien ćwiczyć sam mięsień, nigdy, przenigdy skóra. Ona przy ćwiczeniach nie ma prawa się zmarszczyć! A to właśnie dzieje się przy naszym „ü”

Zasada anti-agingu jogi twarzy nr 2 
… mówi, że efektywne ćwiczenia większości partii twarzy wymagają stworzenia oporu, by mięsień pracował ciężej. Specyfika budowy mięśni twarzy sprawia, że samo poruszanie nimi nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Zasada jogi twarzy nr 3
Instruktor musi znać budowę każdego mięśnia twarzy, aby rozumieć, jakie ruchy wykonywać. Część ćwiczeń proponowanych w internecie jest doskonała, a część nieskuteczna i wręcz szkodliwa.
Wracając do ust: jak je ćwiczyć, by były bardziej wypukłe a skóra wokół nich gładka?

Kaczorki Yogattractive – zabawne i skuteczne
To ćwiczenie powoduje piękne ukrwienie ust, a stosowane regularnie sprawia, że usta są nieco bardziej wypukłe i czerwone. Zapobiega także zawijaniu się do środka głównego mięśnia wokół ust i stopniowemu zwężaniu czerwieni wargowej. Wiem, że niektóre z moich uczennic robią je choćby i sto razy przed ważnym wyjściem, by cieszyć się ładnymi ustami. Jeśli będziesz ćwiczyła na zajęciach albo w towarzystwie przyjaciółki, pewnie zaczniecie chichotać. Śmiech to zdrowie, po przerwie wróćcie do praktyki.

Chwyć wargi między palce wskazujące i kciuki, trzymaj je tak rozpłaszczone przez cały czas trwania ćwiczenia
Ściągnij wargi mocno w „dzióbek” minimum 20 razy
Palce cały czas stawiają opór, który wargi usiłują pokonać robiąc takie „pompki”
Zrób wargom masaż językiem od wewnątrz, w obu kierunkach

Anty anti-aging
Swoją drogą, mnóstwo moich francuskich znajomych pali. A że palenie to przeciwieństwo anti-agingu to oczywiste. Żadne kremy nie są w stanie ukryć wewnętrznego niedotlenienia cery. Podobnie z nadmiarem alkoholu, co jest słabością zarówno rodzimą, jak i tamtejszą. Twarz palacza i „twarz alkoholową” rozpoznaję na pierwszy rzut oka, pisałam o niej zresztą kilka blogów temu. Lubisz rubinowy kolor drinka? Polecam sok z kiszonych buraków…
Że mniej sexy? Piękna cera jest sexy, więc vivat buraczki:)

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/
Wszystkie moje vlogi znajdziesz na: 
youtube.com/channel/UCCykLiHATfSklhQ0TiYkB3w/videos

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij: