NIE CHCESZ MIEĆ „CHOMICZKÓW”? UWAGA NA ZACISKANIE SZCZĘK!

Znienawidzone chomiczki

Przyczyn znienawidzonych chomiczków, czyli opadania skóry i gromadzenia się tkanki tłuszczowej po bokach podbródka jest kilka. Po pierwsze, skóra powoli traci kolagen i ceramidy. Po drugie, wiotczeją mięśnie utrzymujące ładny owal. Po trzecie, uwaga, dla wielu z nas zaskoczenie: zmiana wolumetrii twarzy poprzez obniżenie zgryzu.

Główny winowajca

Obniżenie zgryzu jest z reguły spowodowane zaciskaniem szczęk w ciagu dnia i/lub zgrzytaniem w ciagu nocy. Może zaobserwowałaś osoby z pięknie wypielęgnowaną skórą, które nadal mają „chomiki”? A to dlatego, że aby im zapobiegać skutecznie, musimy przypuścić zmasowany (choć wcale nie czasochłonny) atak.

Atakujemy opadający tłuszczyk

Na tkankę tłuszczową działamy, masując tak, aby przemieszczać ją wbrew kierunkowi działania grawitacji. Na zajęciach Yogattractive pokazuję jak, bo opisać masaż bez praktycznej próby jest trudno;)

Działamy na owal

Czyli na podtrzymujące go mięśnie. Ćwiczymy je tak, by stanowiły jędrne rusztowanie dla skóry. Eliminujemy wszelkimi sposobami zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk. Dotyczy około 70% z nas!! Jeśli nic z tym nie zrobisz, chomiczki gwarantowane.

Nocny szczęki zgrzyt

I tą kwestią chciałam się bardziej szczegółowo zająć. Po pierwsze zapytaj stomatologa, w jakim stanie jest Twój zgryz. Często proponuje się szyny zapobiegające nocnemu zgrzytaniu, jest to jednak rozwiązanie połowiczne, bo nie eliminuje przyczyny szczękościsku i nie rozwiązuje kwestii zaciskania zębów w dzień.

Pora więc na instrukcje

Jednym z najlepszych sposobów rozluźnienia szczęki jest masaż językiem wnętrza jamy ustnej. Zaczynasz od zataczania kręgów wokół dziąseł i zwiększasz je stopniowo tak, by język docierał do policzków. Następnie powtarzasz to samo w przeciwnym kierunku, do solidnego zmęczenia mięśni. Brzmi paradoksalnie, ale to je rozluźni!

Od razu młodsza

…wizualnie. Rozluźniona szczęka od razu nadaje twarzy młodszy, wypoczęty wygląd. Wyżej opisane ćwiczenie sprzyja jędrności policzków ale przede wszystkim przestaniesz zużywać zęby i torebki stawu szczękowego, by po latach nie walczyć z pogłębionymi deformacjami.

Beauty express

Nie masz czasu nawet na taki masaż? Kilka razy dziennie otwórz szeroko usta w „O” i przyciśnij język do dolnego dziąsła. Zmusisz swój mięsień żuchwy do rozkurczu. Na noc, póki jeszcze krem się nie wchłonął, pomasuj boki i dół policzków okrężnymi ruchami. Jesteś gotowa do snu, który służy urodzie:)

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty tutaj

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

DOLINA ŁEZ – OTRZYJ OCZY!

Dolina łez to dla wielu kobiet poważny problem estetyczny. Sama, choćby jakościowa kosmetyka, a nawet kosmetologia i medycyna estetyczna, nie