LIFTING W 10 MINUT 

Czy to jest możliwe? 
W przypadku naszej twarzy jak najbardziej tak! 
Możemy niemal natychmiast osiągnąć efekt bardziej wypoczętej i gładszej twarzy. A przy praktyce pięć razy w tygodniu możemy te efekty utrwalić. Serio! 
Tym samym wpisując się także trendy urodowego minimalizmu, który stawia na mało, ale super jakościowych kosmetyków i holistyczną dbałość o twarz:) 

Mali siłacze 
Mięśnie twarzy są niewielkie. To oznacza, że nawet minuta intensywnych ćwiczeń jogi twarzy na daną grupę mięśni jest dla nich intensywnym treningiem. Jesteśmy w stanie niemal błyskawicznie doprowadzić do świetnego ukrwienia, zlikwidować napięcia mięśni ciągnących twarz w dół i zainicjować procesy wzmacniania i naprawy ich włókien. 

Będziemy również masować 
A to dlatego, że stymulacja nie tylko skóry, ale też układów: krwionośnego, limfatycznego, mięśniowo – powięziowego i nawet hormonalnego poprzez masaż nie ma sobie równych. 

Przejdźmy do działania bez akcesoriów 
🌱 Zagnij palce i zrób tapping, czyli dość silne opukiwanie całej szyi i twarzy. 
🌱 Zacznij od nasady szyi i stopniowo przesuwaj się dalej. Opuszki intensywnie bębnią po buzi. 
🌱 Wokół oczu: pamiętaj aby pod nimi zachować kierunek od zewnętrznego kącika do wewnętrznego, a nad nimi od wewnątrz do zewnątrz – czyli takie okrążenie. 
🌱 Zrób trzy takie przebiegi od nasady szyi do linii włosów. 
🌱 Możesz także energicznie opłukać głowę, poprawiając ukrwienie cebulek, a zatem wzmacniając włosy. 
🌱 Tapping jest bardzo szanowaną i skuteczną, choć niezwykle prostą metodą silnego pobudzenia tkanek od powierzchni skóry aż wgłąb do kośćca. 

Super piątka jogi twarzy 
Ta część „ćwiczeniowa” będzie wspólna dla wersji z akcesoriami i bez. Jeśli chciałabyś poznać więcej ćwiczeń, znajdziesz je w mojej książce „Rytuały Piękna. Joga twarzy metodą Yogattractive”:) 
🌱 Opadająca górna powieka? Zaraz łuki brwiowe pójdą widocznie do góry! Unieś czoło i brwi wnętrzem dłoni. Spójrz w dół i zmruż oczy, szukając napięcia górnej powieki. Wytrzymaj po 15 -20 sekund w 3 seriach. Robione systematycznie naprawdę fantastycznie działa; 
🌱 Lwia zmarszczka: nie ćwiczymy mięśni za nią odpowiedzialnych, bo to by tylko spowodowało jej pogłębianie się. Tutaj zostajemy przy masażach. Wydatnie również pomagają peptydy Botoks-like i plastry mimiczne, bardzo lubiane przez ich użytkowniczki:) 
🌱 Powieki górna i dolna, pożegnanie opuchlizn – „reflektorki”: palce wskazujące delikatnie unieruchamiają brwi. Rozluźniamy czoło i otwieramy jak najszerzej oczy 10 razy patrząc przed siebie. Następnie wzrok kierujemy daleko w lewo i szeroko otwieramy oczy 10 razy. Powtarzamy patrząc w prawo. Możecie także „tańczyć” oczyma naprzemiennie na prawo i lewo; 
🌱Jędrne policzki: wessij mocno policzki i postaraj się jednocześnie „uśmiechnąć” tak, by poczuć napięcie policzków (mięśni jarzmowych). Jednocześnie przytrzymaj zewnętrzne kąciki oczu, aby nie tworzyły się kurze łapki. To trudne, ale z czasem się uda! 10-15 razy. To wyjątkowo korzystne ćwiczenie dla całej twarzy! 
🌱 Koniec z podwójnym podbródkiem, ujędrniona szyja: sięgaj wysoko językiem do przodu, powtórz sięganie z głową na boki. Po 10-15 powtórzeń. 

Zrobione! 

Pora na automasaż z akcesoriami 
Najbardziej intuicyjne w tym wypadku będą Jeżyki do akupresury
Wysyłamy je zawsze z pełną mapą masażu, więc nie sposób się pomylić. Niezwykle intensywnie ujędrniają, wzmacniają skórę, stanowią pasywne ćwiczenie dla mięśni i robią rewelacyjną akupresurę. Podstawowe zasady ich zastosowania to: 
🌱 Zaczynamy od podstawy szyi i przemieszczamy się w kierunku podstawy włosów, a nawet czubka głowy, bo jeżyki są genialnym masażerem także i dla naszych splotów. 
🌱 Masaż jest pionowy i poziomy, po około 10 gestów, wykonywanych dość szybko. 
🌱 Możesz na skórze robić także kółeczka, np. na zaciśniętych żuchwach, na lwiej zmarszczce, czy relaksacyjnie – na skroniach. 

🌱 Okrążenia wokół oczu spowodują wyraźną redukcję albo zlikwidowanie opuchlizn! 

Wskazówki dodatkowe 
🌱 Masuj na idealnie nawilżoną twarz. 
Tutaj zaproponowałam Ci masaże nie – olejowe lecz typowo na serum
Jeśli chcesz realnie zrobić sobie lifting, przydadzą Ci się 
Peptydy Adifill
Peptydy botoks-like oraz 
– Na wieczór serum Retinoid HPR, Bakuchiol, Koenzym Q 10 i Opuncja

Lifting od wewnątrz
Dermatolodzy i kosmetolodzy są zgodni co do tego, że dermo-suplementacja jest przyszłością mojej i Twojej kosmetyki.
Jej skuteczność przewyższa kosmetyki stosowane zewnętrznie, a tutaj nie wymaga to od Ciebie czasu ani wysiłku.

Wyobraź sobie…
solidny, trwały mur. Porównanie naszej delikatnej skóry do ceglanego muru na pierwszy rzut oka może szokować, tymczasem jest niezwykle trafne! Wyjaśniam:
🌱 Kolagen to główny składnik budulcowy tkanek. Dlatego Eliksir to dosłownie „cegły”, z których budujemy sprężystą, promienną skórę.
🌱 Doustne ceramidy są z kolei zwane cementem lub spoiwem komórkowym. Maestria dostarcza właśnie tego drugiego, niezbędnego elementu o działaniu wygładzającym, nawilżającym i wzmacniającym.
Dla skóry „solidnie” zdrowej i ładnej potrzeba obu tych kluczowych składników, wraz ze starannie dobranymi „pomocnikami” – substancjami odżywczymi.

Będę bardzo wdzięczna, jeśli po wypróbowaniu tego protokołu dasz mi znać, jakie obserwujesz zmiany i czy są one dla Ciebie satysfakcjonujące?

Picture of Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij: