LECZNICZY MAKIJAŻ

Czy makijaż może leczyć?

Większość kosmetyków kolorowych jest pełna chemii. Takiej mało przyjaznej.

Nierzadko też zapychają pory i podduszają skórę. Jako że wraz z Yogattractive z całych sił namawiam Polki na zdrową pielęgnację i naturalne odmładzanie, masaże, ćwiczenia buzi i urodowy minimalizm, zdrowotny makijaż musiał się też pojawić.

Krok do przodu

To makijaż hipoalergiczny. Jego składy nadal pozostawiają sporo do życzenia ale jest już o niebo lepiej. I możnaby tu się zatrzymać, pod warunkiem zostawiania skóry nagiej kiedy tylko możemy sobie na to pozwolić.

Chcę by makijaż pielęgnował

O tym w Polsce praktycznie się nie mówi. Makijaż funkcjonalny to niemal dziewicze terytorium. I dlatego chciałabym przedstawić Wam trzy produkty, które są cudownie lecznicze dla cery i dla oczu. Od razu zaznaczam: nie sprzedaję ich. Chodzi o krzewienie idei 🙂

Od wewnątrz: astaksantyna

Co ma do makijażu? A to, że ociepla kolor cery. Nie, nie będzie marchewkowa, ale też nie blada. Nawet jeśli się nie umalujesz, nie wystraszysz otoczenia. Jak leczy? Zacytujmy parę liczb: ta królowa antyoksydantów jest 54 razy silniejsza niż Betakaroten, 65 razy silniejsza niż witamina C, 500 razy bardziej aktywna niż witamina E i koenzym Q10 (Lim i wsp. 2002).

Cudowny puder-pyłek

Od wieków w Polsce stosowany jako zasypka dla niemowląt, środek na kłopoty z cerą, trudno gojące się rany, żylaki oraz na odleżyny u chorych. Jest też doskonałym pudrem transparentnym. Mowa o pyłku z widłaka. Ja go uwielbiam! Sama natura.

Smoky eye czyli makijaż oczu

Arabowie stosowali kohl na podrażnione przez pustynny piasek oczy. Panowie też:) Węgiel z palonych 12 ziół nadaje sarni wyraz i efekt niebieskich białek oczom kobiet na Bliskim Wschodzie. Leczy podrażnienia oczu, łagodzi zaczerwienienia, wyglada pięknie i.. możesz w takim makijażu iść spać. Oczy Ci podziękują.

To nie koniec

Jak widzicie my, miłośniczki natury i zdrowia możemy od makijażu oczekiwać więcej, niż tylko braku podrażnień i czystych porów skóry. Nie wyczerpałam tematu, lecz mam nadzieję, że te parę wskazówek Wam się przyda:) Jeśli zapytacie, na zajęciach Yogattractive możecie spróbować widlaka i kohlu.

Udostępnij: