Kinesiotaping twarzy – warto stosować czy nie?

kinesiotaping czy warto

Myślenie życzeniowe czy sensowne działanie?

Przyglądamy się modzie na oklejanie tejpami.

Czy wystarczy paroma paseczkami unieść kontury twarzy, okleić oczy i po paru godzinach buzia młodnieje…?

Głównie relaks

To technika wspomagająca, w rękach specjalistów nieco wspierająca efekt masażu i ćwiczeń twarzy czyli jogi twarzy. Popularne tejpy zawdzięczają nasz entuzjazm raczej temu, co wydarzyło się przed oklejeniem: masażem, automasażem czy sesją jogi twarzy.

Rozczarowanie

Taping może nieco przedłużyć ich efekty, natomiast jako samodzielna technika nie spełnił nadziei terapeutów i kosmetologów. Nic dziwnego – tkanka sztucznie uniesiona nie ujędrni się, choć jest szansa na usprawnienie przepływu pod nią chłonki (to tez coś!). Możemy w ten sposób regulować nadmierne napięcia w twarzy (to drugie coś)

Zalety kinestapingu twarzy

Przede wszystkim, jak wyżej napisałam, delikatnie wspomaga drenaż limfatyczny i wygładza zmarszczki skurczowe, ale tych grawitacyjnych już nie. Może wspomóc redukcję napięć twarzy – dlatego taping po zabiegu manualnym albo po rozluźniającym treningu np mięśni żwaczy przyniesie dodatkowe ukojenie.

Nie ma szaleństwa

Technika sama w sobie, co przyznają tacy czołowi jej przedstawiciele jak Witold Pyrkosz (Pan Kobido) czy autorzy specjalistycznej książki na ten temat Emilia i Dariusz Mikolajewscy, ma ZNIKOMĄ SKUTECZNOŚĆ…

Taping (tejpy) to – powtarzam: DODATEK do masażu czy jogi twarzy.

Zastosowania w porażeniu nerwu twarzowego rozczarowały i wraca się do konieczności ćwiczeń twarzy.

Czemu nie bardzo je lubię?

Po masażu, automasażu i jodze twarzy jest jedna kluczowa ZASADA: wzmagamy pielęgnację!

Nakładamy świetne serum, regularnie powtarzamy nawilżanie i pozwalamy skórze oddychać (!)

Taping twarzy blokuje tę możliwość, podrażniając zamiast dopieszczać:(

Tylko u specjalisty

Błędna aplikacja jest niekorzystna dla wyglądu twarzy. Poproś specjalistę po masażu o oklejenie buzi i sprawdź na sobie, jak Ci się podobało:)

Przeciwwskazania

Niska skuteczność to mniejszy problem niż zdecydowane przeciwwskazania dla cery wrażliwej, suchej i problematycznej, którą tejpy często podrażniają oraz obserwacje terapeutów i masażystów licznych niepoprawnych aplikacji domowych przez klientów.

Alternatywa

Przede wszystkim akcja! Masaż, automasaż chwila jogi twarzy przynoszą realne, fizjologiczne efekty dla tkanek.

Dodatkowo wyśmienita, podnosząca sprężystość skóry kosmetyka, taka jak peptydy biomimetyczne czy retinoidy, ma szansę naprawdę zwiększyć naszą satysfakcję z odbicia w lustrze.

Możesz oklejać

Najbezpieczniejsza forma oklejania są PLASTRY MIMICZNE. Dużo delikatniejsze, bez potencjału podrażniania i dyskretne w wyglądzie, są sprzymierzeńcem gładszego czoła i kącików oczu.

Jednak i one są wspomaganiem dla stymulacji ćwiczeniami i masażem!

Kupiłaś tejpy i nie wiesz, co z nimi zrobić? Przyjrzyj się aplikacji na zdjęciu – jest jedną z nielicznych rzeczywiście skutecznych. Lwia zmarszczka to obszar, gdzie taśmy mają szansę się sprawdzić.

Jak stosotwać/aplikować tejpy na twarzy?

kinesiotaping twarzy aplikacja 1
kinesiotaping twarzy aplikacja 2
kinesiotaping twarzy aplikacja 3
kinesiotaping twarzy aplikacja 4
kinesiotaping twarzy aplikacja 5
kinesiotaping twarzy aplikacja 6
kinesiotaping twarzy aplikacja 7
Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

Jak działa Carmella?

Jestem pieguską… o naturalnie jasnej cerze. Carmellę piję od miesięcy w ramach testów, połowę czasu spędzam na słonecznej Sycylii, a