JOGA TWARZY DLA MŁODEJ DOROSŁEJ 

(wiek 30-40 lat)

Subtelne rysy

To jest również czas, kiedy rysy kobiety się wysubtelniają. Stopniowo tracisz podskórną podściółkę tłuszczową i nieraz oddychasz z ulgą, że nie masz już pyzatej buzi. Ten tłuszczyk jest jednak również wizualnym „odmładzaczem”, dlatego:

 • nie stosuj inwazyjnych metod wyszczuplania i napinania owalu twarzy, takich jak fale radiowe czy niektóre iniekcje – zwykle po paru zabiegach twarz przez chwilę się napina, lecz potem przedwcześnie opada…
 • ćwicz buzię regularnie, ale delikatnie, po 5-7 minut dziennie. Żadnych bootcampów i ostrych treningów. Wtedy wyrzeźbisz ją, zachowując zarazem kobiecą miękkość rysów
 • masuj śmiało dłońmi lub mechanicznymi masażerami takimi jak gua-sha, jezyki do akupresury czy roller galwaniczny. Niektóre masażery z silnymi prądami czy wibracjami mogą nadmiernie wyszczuplić buzię
 • jeśli obserwujesz nadmierną utratę tkanki tłuszczowej miejscowo, np w okolicy brody, policzków czy dolin łez, pokochaj dobroczynne peptydy Adifill. Działają wywołując adipogenezę i lipogenezę, czyli  wypełnienie ubytków własnym podskórnym tłuszczykiem. Są dodatkowo doskonałym serum przeciwrodnikowym. Pamiętaj jedynie, by je dobrze wmasować w czystą skórę po tonizacji. 

Zamiast zabiegów  

…zadbaj o stan jelit. O, to temat mało sexy, i co ma wspólnego z pielęgnacją i jogą twarzy?- możesz pomyśleć. Otóż mnóstwo. Jeśli masz typową dietę bogatą w białą mąkę, nabiał i cukier, zaczynasz mieć osłabioną wyściółkę jelit i obserwujesz pierwsze tego konsekwencje: pęknięte naczynka, rumień, wypryski lub nadmierną suchość cery. 

 • pożegnaj „białą bułę” w jej najróżniejszych odsłonach. Przynajmniej nie na co dzień. Zastąp nabiał. Eksperymentuj z pysznymi daniami z warzyw z ze zdrowymi tłuszczami. Węglowodany proste i kazeina mleczna to anty-kosmetyki!
 • zacznij pić kolagen z siarką MSM, czyli Eliksir dla pięknej cery. Pomoże stopniowo odbudować zdrowe jelita, co zobaczysz na skórze już po miesiącu
 • nie dopuść do niedoborów Omega 3 i witaminy D3! Warunkują gładką, nawilżona skórę. 

Jaka kosmetyka

Najwyższy czas zacząć traktować Twój naturalny płaszcz hydrolipidowy jak królewskie jedwabie. Myj najdelikatniejszym olejkiem micelarnym (boska Ambrozja do Mycia i Demakijażu), zakwaszaj delikatnie i odżywiaj Nektarem Tonizująco- Wygładzającym, raz w tygodniu (na razie) zastosuj retinol z bakuchiolem, nie szalej z peelingami i dodawaj do serum i kremu 5% Kwas Hialuronowy.   

Rekomendowane ćwiczenia

Najlepiej zrobisz, ćwicząc z naszą aplikacją. Wtedy wiesz, że ćwiczenia są odpowiednio różnorodne i wykonujesz ich właściwa dawkę. Możesz podążać za instrukcjami raz lub dwa razy dziennie – w zależności od tego, czy masz spokojniejszy dzień, czy zabiegany. 

Przykładowy mini-trening

 1. Uniesione łuki brwiowe bez zmarszczek na czole: obciążamy czoło wnętrzem dłoni w dół i unosimy mocno brwi na 5 sekund, a potem 15 razy pulsacyjnie. Skóra na czole pozostaje gładka! Potem raz jedna, raz druga brew, a na koniec tylko ta słabsza, jeśli czujecie asymetrię. 
 2. Powieki górna i dolna: Nakrywamy brwi palcami wskazującymi i szeroko otwieramy oczy, pulsacyjnie 10 razy. Potem kierujemy wzrok w prawo i w lewo, znów otwieramy oczy jakby wietrząc nasze gałki oczne. To takie migające „reflektorki”.
 3. Usta: „kaczorki” wyglądają zabawnie, lecz pozwalają się cieszyć piękną czerwienią warg i są polisą przeciw zmarszczkom górnej wargi! Rozpłaszcz wargi między palcem wskazującym i kciukiem. Palce stawiają opór, podczas gdy Ty próbujesz go pokonać i ściągać wargi „w ciup”; powtórz 20 razy a potem podziwiaj super ukrwienie Twoich warg, jak naturalna szminka!
 4. Jędrne policzki: umieść kłykcie pod kośćmi policzkowymi, nawiń wargi do środka na zęby i „uśmiechaj się” kącikami ust mocno do góry. Powtórz 30 razy
 5. Koniec z podwójnym podbródkiem, ujędrniona szyja: unieś wysoko brodę i zrób w kierunku sufitu 10 całusów z „dzióbkiem”. Poczuj napięcie szyi i pod brodą. Powtórz z głową na boki po 10 razy. Możesz dodać ucisk palców na górną wargę, by wygładzić. 

Zadbana jak po Kobido

Ten masaż stał się niemal symbolem mocy stymulacji manualnej. Wiedz jednak, że nie gorszy efekt osiągniesz sama się masując nawet w prostszy sposób i zaledwie 7 minut dziennie. A to dlatego, że codzienna stymulacja daje bardziej wymierne efekty niż nawet ta specjalistyczna, ale stosowana rzadko. Świetnie jest pójść na masaż, serdecznie zachęcam, ale przede wszystkim naucz się technik automasażu i zachwycaj się i innych efektami za ułamek ceny. 

Pamiętaj, to czas Twojego rozkwitu. Perfekcja nie istnieje, prawdziwe piękno ewoluuje w czasie, żyje i pulsuje uśmiechem. 

Udostępnij:

Starzenie się twarzy

ZADBAJ O BIUST

Chcesz powiększyć piersi własnym tłuszczykiem? A może tylko ujędrnić? Joga twarzy zwykle zajmuje się również szyją i dekoltem. Nic dziwnego,