JESTEM BRZYDKA, JESTEM STARA czyli BLOG BUNTOWNICZY

35-latki, 60-latki

… a śpiewka ta sama. Wyobraźcie sobie taką scenkę: wchodzi na moje zajęcia naturalnego anti-agingu pani o promiennej cerze. Piękne błękitne oczy. Rozkoszne perfumy. I mówi mi „Pani Olgo, niech pani spojrzy jakie mam obrzydliwe chomiki. Czy coś się jeszcze w ogóle da ze mną zrobić?!” Pani przyznaje się do 60 lat. I jest naprawdę śliczna. W tym swoim wieku. Widzi natomiast tylko i głównie nieco „miękką” linię brody.

Mam dość

… tego, że wmówiono nam, że kobiecość z wiekiem uchodzi z nas jak powietrze z dziurawej opony. Że „przekwitamy” i przestajemy swą obecnością upiększać świat. Mam dość tego, że skupiamy się na defektach, a atutów nie widzimy. Jeśli nie widzimy ich my, otoczenie też jakby mniej je widzi. Widzi kobietę z kompleksami, zamiast ekstra babki!

Mam 42 lata

… i nie chcę bać się starzeć. A boję się. Czas biegnie i to fakt.

Tymczasem nie raz „zagapię” się z zachwytem na kobietę o dekadę, dwie lub trzy o mnie starszą. A na sztucznie upiększoną laleczkę się nie zapatrzę, choć ją rozumiem i szanuję.

Po to naturalny anti-aging

… by być i czuć się piękną w każdym wieku. Perfekcjonizm do mnie nie przemawia. To co można zrobić dla każdej z nas, to ujędrnić mięśnie twarzy i szyi niezależnie od metryki. Można też powodować wzrost gęstości i napięcia skóry poprzez stymulację skóry właściwej regularnym automasażem. Można nadać skórze blask „od środka” dbając o jej potrzeby „od środka”. Także w drugiej połowie życia.

Owal bez peselu

To jedna z korzyści stosowania metody Yogattractive. Gładsza twarz o zdrowym kolorycie, wyższe policzki i postawa tancerki to kolejne. Przetkane zatoki, lepszy wzrok i rozluźniona szczęka to niektóre z korzyści zdrowotnych.

Pora na instrukcje

Twarz powinna trenować całościowo i harmonijnie, wolę więc zapraszać Was na zajęcia. Wybranie jednego ćwiczenia to trochę tak, jak ćwiczenie tylko przysiadów i niczego poza tym;)

Opiszę dla Was jednak jedno z moich ulubionych:

Podarunek dla szyi i podbródka

Weź ołówek i włóż go między wargi. Następnie, z podbródkiem lekko uniesionym podawaj wargami ołówek w górę, jak najwyżej. Przytrzymaj w górze, licząc do 3. Pozwól opaść między wargi. Powtórz 10 razy, aktywnie szukając napięcia z przodu szyi. To samo zrób z brodą na boki. Wiesz co? Przy okazji wspomogłaś prawidłowe działanie tarczycy!

Teraz pomasuj

To bardzo ważny krok, dopełniający efekty ćwiczeń. Jeśli masz jeżyki medyczne, pobudzisz skórę wyjątkowo głęboko. Jeśli nie, posmaruj szyję tłustym kremem lub olejkiem do masażu, zwiń dłonie w piąstki i środkowymi stawami zgiętych palców masuj szyję na środku od dołu ku gorze, nieco po bokach, także od dołu ku gorze i podobnie na granicy szyi i karku. Rano i wieczorem.

Korona na głowie wysoko, barki w dół

Jesteś super. Nie zapominaj o tym proszę.

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Picture of Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij:

DOLINA ŁEZ – OTRZYJ OCZY!

Dolina łez to dla wielu kobiet poważny problem estetyczny. Sama, choćby jakościowa kosmetyka, a nawet kosmetologia i medycyna estetyczna, nie