JAK POŻEGNAĆ ZASKÓRNIKI, WYPRYSKI I ROZSZERZONE PORY

Ja też kiedyś cierpiałam na trądzik

Jak większość zmagających się z nim kobiet i dziewczyn rano z lękiem biegłam przed lustro. Raz w wieku lat 18 i potem… 40!

Wiem z własnego doświadczenia, jak to jest płakać, że się nie wyjdzie z domu. Zamartwiać przed prezentacją, rezygnować z randki…

Żaden dermatolog nie zapytał

O to, co jem!! A tu tkwił problem (18: nabiałowa dieta w Anglii, 40: serwatkowa odżywka dla sportowców). Szkoda. Wielka szkoda. Po „wyczyszczeniu” diety i zastosowaniu poniższego protokołu skóra wróciła do idealnego stanu bez leków!

Czy tu już wszystko zostało powiedziane?

Albo: jest coś, czego w tej kwestii jeszcze nie wiemy? 

Po pierwsze mam poczucie, że zbyt często jeszcze szukamy „winy” w niewłaściwej higienie czy kosmetyce. 

Obydwa te czynniki oczywiście są bardzo ważne i rzeczywiście mogą zaburzać funkcjonowanie cery ALE…

♦️ Z mojego doświadczenia z dziesiątkami tysięcy kobiet, cera dobrze „karmiona” wiele błędów potrafi wybaczyć. Czyli dieta (w dzisiejszych czasach z obowiązkową suplementacją) to grunt!

Nie lubimy rezygnować 

Szkodliwe (ogólnie lub indywidualnie) przyzwyczajenia żywieniowe trudno jest zmienić: bo pyszne, bo pocieszają w stresie, bo tak gotowała mama…

Gdy jednak cera daje znać niedoskonałościami, że jelita nie lubią tego, co lubią nasze kubki smakowe… warto się zastanowić, jak „upiększyć” ją od wewnątrz. 

Znowu, z mojego doświadczenia, jeśli znajdziemy szkodzący nam czynnik dietetyczny, to poprawa następuje ZAWSZE!

Higiena?

W dzisiejszych czasach zmiany skórne rzadko są spowodowane brakiem higieny!

Natomiast niemal wszyscy mamy do czynienia z silnie zaburzającymi gospodarkę lipidową skóry czynnikami, do których należą:

♦️ cukier

♦️ nabiał przemysłowy 

♦️ pszenica

♦️ tłuszcze rafinowane

♦️ polepszacze smaku i konsystencji

Oraz ich mieszanki w produktach wysoko-przetworzonych. 

Aby odzyskać ładną, gładką cerę należy (niestety!) wyeliminować/ograniczyć do minimum ich obecność w diecie. 

Skoro się zgodziłyśmy

…że trzeba wyczyścić dietę, przejdźmy do suplementacji i kosmetyki.

Mam dla Was całość protokołu dla cery z zaskórnikami, wypryskami i/lub o rozszerzonych porach. Uwaga, to jest wiedza, którą możesz wykorzystać stosując również inne produkty wysokiej jakości. Ja odnoszę się do linii Yogattractive, bo znam ją od podszewki i tworzyłam ją właśnie dla „trudnych cer”:

♦️ Konieczna i najważniejsza jest suplementacja Eliksirem dla pięknej cery, czyli wysokodawkowym kolagenem z przeciwzapalną siarką MSM jako głównym i niezbędnym kofaktorem (a także z kwasem hialuronowym, kompleksem antyoksydantów, cynkiem, likopenem i biotyną);

♦️ Dla szybkiej poprawy stanu cery do Eliksiru dołącz suplementację pitnymi ceramidami, czyli Maestrią. Wyniki są super;

♦️ Mycie tylko bezzapachowym olejkiem micelarnym np. Ambrozją do Mycia i Demakijażu. Jest to najskuteczniejsza forma wymywania wszelkich zanieczyszczeń, przy absolutnym szacunku dla integralności płaszcza hydrolipidowego

♦️ Tonizacja jako niezbędny krok. Możemy wybierać różne jej formy, jednak przywrócenie odpowiedniej kwasowości cerze będzie ratowało ją przed przed przez-naskórkową utratą wilgoci (TEWL). Można tutaj zastosować zarówno prostą tonizację mieszanką octu organicznego i wody mineralnej albo tonikiem- serum wraz z substancjami odżywczymi i łagodzącymi takimi jak Nektar Tonizująco- Wygładzający. Jest on silnie higroskopijny i zawiera łagodnie złuszczające kwasy, idealne dla przeciwdziałania trądzikowi. Żaden z zastosowanych toników nie może zawierać syntetycznych środków zapachowych! 

♦️ Co 1-2 dni na noc należy zastosować serum Retinoid 3%, Bakuchiol, Koenzym Q10, Opuncja. Stopniowo zlikwiduje zmiany trądzikowe. Uwaga: Retinoid HPR to jedyna forma retinoidów (inne to retinol, retinal), którą możesz stosować latem!

♦️ Zamiast mało wartościowego j „chemicznego” kremu: Dodatek kropli gęstego, 5% Kwasu Hialuronowego do paru kropli Bazy Olejowej Premium efektywnie zamknie wilgoć w skórze i uzupełni ubytki płaszcza hydrolipidowego. Jeśli mamy jednak ulubiony krem, także i do niego dodajemy gojący, przeciwtrądzikowy i wspaniale nawilżający 5% Kwas Hialuronowy. Tutaj ani krem, ani olejek nie mogą być perfumowane.

♦️ Ochrona SPF o lekkiej konsystencji. Mój ulubieniec? Mnie ostatnio zachwycił Anthelios UVMUNE. Jeśli kiedykolwiek stworzę preparat SPF, do takiej jakości będę dążyła jako wzorcowej!

♦️ Jeśli masz krostki czy zaskórniki, na razie nie masuj buzi. Kiedy już zaczniesz o nich zapominać, ale zostaną nierówności i blizny, roller galwaniczny stopniowo zniweluje i je. 

Ta trzecia cześć cyklu 

Ten temat rozwinę w kolejnym blogu. Tu wspomnijmy jedynie o tych „feralnych” dniach 17-28 cyklu: Wtedy progesteron bierze cerę we władanie i nie jest to dobra dla niej zmiana. Wzmożona produkcja łoju plus zwężone ujścia gruczołów łojowych to duet z kosmetycznego horroru. Jakby tego było mało, masz zachcianki na słodycze, a nic tak jak cukier nie zaburza pracy gruczołów łojowych. 

To właśnie czas, kiedy nasz protokół będzie szczególnie cenny…

Pozostaje mi życzyć Ci końca kłopotów z cerą, wiem, jaka to ulga!

Udostępnij: