DOLINA ŁEZ – OTRZYJ OCZY!

Porozmawiajmy dziś o najmniej lubianej dolinie, dokąd nie chce zapuszczać się żadna turystka – o dolinie łez!

Trapi sporo kobiet

Zdaję sobie sprawę, że nie jest oczywiste, jak się zabrać za jej spłycenie lub eliminację. Nic dziwnego, wymaga bowiem dość kompleksowego działania. Aby zrozumieć, jak z nią postępować, warto przyjrzeć się jej przyczynom. 

Po pierwsze, każdy z nas ma inaczej ukształtowaną parę oczodołów w prezencie od Matki Natury. To kształt tych otworów będzie definiował naszą skłonność do powstawania tych zagłębień, bądź nie. 

To jedyny element, poza upływem czasu po prostu, na który nie mamy wpływu. Z całą resztą możemy pracować:)

A co możemy zmienić?

♦️ Osłabione mięśnie policzków

Mięśnie jarzmowe stanowią niejako rusztowanie dla skóry dolnych 2/3 twarzy. Gdy wiotczeją z wiekiem, naturalne wypełnienie obszaru pod oczami ulega redukcji. 

♦️ Dodatkowo powoli traci tonus również mięsień okrężny oczu. Nie ćwiczony, zaczyna tworzyć zagłębienia. Aktywność mięśni twarzy ma ogromne znaczenie w prewencji i eliminacji problemów z niechcianymi dolinkami…

♦️ Powolny zanik podściółki tłuszczowej dotyczy również policzków wraz z dolną powieką. 

♦️ Znaczny spadek zawartości naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Cera staje się jakby „papierowa” i napięcie okolic doliny łez spada. To jest moment, kiedy nasza dotychczasowa pielęgnacja przestaje przynosić upragnione rezultaty. 

Protokół postępowania – do dzieła!

♦️ Rano zastosuj pitny Eliksir: najwyższa przyswajalna dawka kolagenu wraz z najcenniejszymi składnikami budulcowymi tkanek da efekt liftingu. Efekty są widoczne po 30-60 dniach stosowania

Sam jest wspaniały, w parze z Maestrią jeszcze lepszy. Płynne ceramidy to po prostu znacznie lepsze nawilżenie całości cery. 

♦️ Rano i wieczorem: starannie wklep i wmasuj we wgłębienia peptydy Adifill (pół kropli). Te maleńkie cząsteczki uruchamiają na nowo proces zwany adipogenezą, czyli ponowne wypełnienie własnych komórek tłuszczowych, znajdujących się pod skórą, bezcennym tłuszczykiem. 

Aby wspomóc akcję przeciwzmarszczkową, dodaj odrobinę koncentratu peptydów Botoks-Like 

♦️ Po wchłonięciu serum zrób 20 – 30 okrążeń wokół oczu jeżykami do akupresury. Warto używać jeżyków wymiennie z rollerem galwanicznym. 

♦️ Możesz zastosować krem lub nie – peptydy dostarczą już bardzo intensywnej pielęgnacji 

Teraz zrób dwa ćwiczenia:

♦️ Umieść język pod górną wargą i więcej już o nim nie myśl. Palcami naciśnij skórę za zewnętrznymi kącikami oczu, by się nie marszczyła. Próbuj uśmiechać się z lekko zmróżonymi oczami, maksymalnie podciągając przy tym policzki. Napinaj i rozluźniaj 20-30 razy. Nie jest to łatwe, w razie czego wypracujemy to na Zoomie.

♦️ Unieś czoło i brwi dłońmi, mrugaj intensywnie 50-100 razy. Wzmocnisz i uwypuklisz mięsień okrężny oczu. To wspaniała prewencja doliny łez. 

Czy medycyna estetyczna nas wspomoże?

Dość powszechne jest wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym. Bywa, że efekt nas zadowala, jednak bardzo często wstrzyknięty wypełniacz tworzy blokadę dla delikatnego w tym miejscu układu limfatycznego i pacjentki zaczynają narzekać na worki pod oczami. W mojej praktyce ten niechciany efekt widzę niestety na co dzień. Nie jestem też zwolenniczką stosowania głęboko działających laserów w tym miejscu, gdyż dają krótkotrwały efekt, prowadząc do degradacji tkanki tłuszczowej, a często również struktur krwionośnych w miejscu, którego estetykę miały poprawić…

Świadome i systematyczne jesteśmy bardziej zadowolone ze swojego wyglądu, niezależnie od wieku. Niech mądre dbanie o urodę będzie naszą przyjemnością, małym rytuałem wdzięczności za ten cud, jakim są nasze twarze!

Udostępnij:

JAK DOBRAĆ GLINKĘ DO TYPU CERY

Na zajęciach jogi twarzy pytacie często o najlepsze naturalne maseczki. Są wspaniałym uzupełnieniem ćwiczeń mięśni buzi i szyi, a zarazem