CO ZROBIĆ, BY NIE OPADAŁY KĄCIKI WARG CZYLI CIĄG DALSZY O USTACH JAK ZE SNU

Opadające kąciki ust, chomiczki, tzw marionetki… są częścią procesu wiotczenia kilku grup mięśniowych, dlatego by temu zapobiegać, działamy kompleksowo.

Można wyodrębnić wśród mięśni głównych winowajców i kluczowych ratowników sytuacji.

Zacznę jednak od nieoczywistego: warto sprawdzić i skorygować zgryz. To może wyraźnie poprawić całość owalu, a wygląd dolnej wargi i obszaru pod nią w szczególności.

Po drugie, zasada Paryżanek: ledwie zauważalny, pogodny wyraz ust. Poćwicz przed lustrem:) Utrzymywanie kącików ust delikatnie ku górze w ciągu dnia oznacza nieustanną aktywność mięśnia zwanego Risoriusem (śmiechowego), czyli wzmacnianie go. Nie pozwól sobie na ponurą, jakby bezwładną buźkę w podkówkę. To taki odpowiednik garbienia się. Psuje humor Tobie i otoczeniu, a grupa mięśniowa unosicieli kącików warg wiotczeje. I po co?

No i wreszcie ćwiczenia: w twarzy żaden mięsień nie działa w pojedynkę, toteż żeby osiągać optymalne efekty musimy usprawnić:

  • Mięsień okrężny ust
  • Mięsień śmiechowy
  • Mięśnie jarzmowe policzków

NIE należy natomiast ćwiczyć obniżaczy kącików dolnej wargi i obniżaczy dolnej wargi. Ich wzmocnienie i skrócenie w wyniku ćwiczeń przyniesie odwrotne efekty.

Jedno z lepszych ćwiczeń na wyżej wymienione mięśnie (te „dobre”) wygląda tak:

  • Zwiń dłonie w pięści, umieść środkowe stawy palców (kłykcie) wzdłuż rowka pod kośćmi policzkowymi i podeprzyj mocno policzki
  • Zawiń wargi do środka tak, by zakryć zęby
  • Unoś kąciki ust jak w uśmiechu, z wargami zawiniętymi jak wyżej
  • Poczujesz pracę szyi jako dodatkowy bonus:)
  • Powtórz 15 razy pulsacyjnie i 2 x po 10 sekund statycznie
  • Ćwicz codziennie. To zaledwie chwila!
  • Pamiętaj, że w trakcie ćwiczeń czoło pozostaje spokojne i niezmarszczone

Ćwiczenia, dla optymalnych rezultatów, wspomagamy odpowiednim masażem. Od tego są już sesje z instruktorem (chcesz nim zostać? Daj mi znać proszę) bo ujędrniających trików jest niemało. Jednak już ćwiczenia przyniosą wymierną różnicę.

Uśmiechnięte do zobaczenia!

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty tutaj

Udostępnij:

jak wybrać spf

Jak wybrać krem UV/SPF?

Liczba pytań od Was, jaki filtr wśród tak wielu wybrać dowodzi, że jeszcze uczymy się odczytywać mnogość informacji na opakowaniu.

Starzenie się twarzy

ZADBAJ O BIUST

Chcesz powiększyć piersi własnym tłuszczykiem? A może tylko ujędrnić? Joga twarzy zwykle zajmuje się również szyją i dekoltem. Nic dziwnego,