CO TO JEST LIFTING? CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ PO NATURALNYM LIFTINGU?

Każda z nas zna to słowo. Do niedawna kojarzone z działaniem skalpela lub inwazyjnych ostrzykiwań, laserów i fal, coraz częściej pojawia się w towarzystwie słowa „naturalny”. I słusznie.

Najpierw wyjaśnijmy…

…Znaczenie tego słowa. Dosłownie to „unoszenie”, „podnoszenie”. Największą zmorą starzenia nie jest to, że przybędzie nam tu i tam zmarszczek tylko to, że brwi, policzki i owal, nie mówiąc o szyi, opadają… czyli bardzo potrzebują unoszenia.

Zwisom mówimy „nie”

Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna. To nasza obrona, wizytówka, źródło cudownych sensacji. Jednak to nie ta jej widoczna warstwa jako pierwsza potrzebuje liftingu, bo jeśli odpowiednio ją pielęgnujemy, to ma szanse nieźle się trzymać. Ratunku wymagają raczej tkanki głębokie:

Skóra właściwa

To tu toczy się życie biologiczne Twej skóry. Tam fibroblasty produkują kolagen i elastynę, tam zachodzą procesy metabolicznej odnowy, oczyszczania, ukrwienia.

Mięśnie twarzy

Niewielkie, delikatne i bezpośrednio przyczepione do skóry, mają tendencje do wiotczenia silniejsze niż w przypadku większych mięśni reszty ciała.

Kościec twarzy

Jak to? A tak, to żywe tkanki, których struktura z wiekiem się zmienia, chyba że o nią zadbamy, spowalniając zmiany.

Prosta reguła

Tkanki migrują w dół. Migrują wraz z grawitacją, niby niezauważalnie, a potem nagle zdjęcia sprzed 10 lat uświadamiają Ci, co się stało. Zmienia się gęstość i układ kości, mięśnie i tkanka tłuszczowa wędrują ku Matce Ziemi. One pociągają za sobą skórę.

Prosta reguła nr 2

Cierpliwie, dzień po dniu, wykonujemy ćwiczenia i automasaże unoszące wyżej wymienione struktury ku niebiosom. Co może jeden masaż? Niemało, ale dopiero masaż 10 minut razy 365? To jest liftingująca moc!

Działamy mechanicznie

Zdecydowanie, skutecznie ale 100% bezpiecznie i tak, jak chciała Natura. Własnymi dłońmi. Najpierw ciut niezdarnie, potem wirtuozersko. Masaże upiększają od tysiącleci! Liftingi inwazyjne mogą być ok, jeśli wszystko się uda. Co jednak, jeśli nie? Co jeśli pod skórą zrobią się zrosty (to typowe)?

No co wtedy?!

Skutki uboczne naturalnego liftingu

… są liczne:

Czujesz się super

Przestała Cię boleć głowa

Zniknął szczękościsk niepiękny

Udrożniłaś zatoki

Całe ciało jest uszczęśliwione przez stymulację receptorów znajdujących się na twarzy

Zastanów się dobrze

Gdyż może się okazać, że już nie będziesz chciała opuścić codziennego masażu, tak jak nie potrafisz położyć się bez umycia zębów. Na Twoje więc ryzyko zapraszam Cię na naturalny lifting twarzy i szyi Yogattractive…

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Udostępnij:

MOJA PIELĘGNACJA LATEM

Pod warunkiem skutecznej pielęgnacji na lato, dostosowanej do słonecznej pogody, cera może rozkwitać! Odpowiednie kosmetyki, koniecznie bezzapachowe, prewencja przebarwień i

PIELĘGNACJA WŁOSÓW WEDŁUG YOGATTRACTIVE

Istnieje grupa starannie wyselekcjonowanych, skoncentrowanych surowców kosmetycznych, stosowanych w naszej linii Yogattractive, które wspaniale posłużą zarówno skórze, jak i włosom!