BLIZNY I BLIZENKI: SPRAWIAMY, ŻE ZNIKNĄ! 

Zacznijmy od Waszych listów. Cytuję:

„Wydałam bardzo dużo pieniędzy na laser i efekt tragiczny. Nie rozumiem czemu do tego namawiają ludzi jak to nie działa i szkodzi 😢”

„Witam. Mam 32 lata i skórę trądzikową z przebarwieniami i bliznami dość głębokimi. Czy miała by Pani dla mnie jakaś kuracje która rzeczywiście by zadziałała? Laser frakcyjny miał pomóc na blizny a niestety w ogóle nie pomógł wręcz zaszkodził bo mam rumien na twarzy. prosze o pomoc”

Chce się płakać 

Na zajęciach i konsultacjach bywają nawet łzy. Gdy zapytałam o ten problem lekarza medycyny estetycznej, nie wiedział, co mi odpowiedzieć.  

Musi być lepszy sposób

W mojej książce „Rytuały piękna„. Joga twarzy metodą Yogattractive” wyrażam duże zaniepokojenie laseroterapią. Mimo obietnic bezpieczeństwa, potrafi uszkodzić struktury skóry i sieć naczyń krwionośnych, a rumień pozostaje nawet po latach. Widzę to na co dzień…

Wolniej znaczy skuteczniej

Silne kwasy mogą dać dobre efekty, ale mogą także podrażnić i zdezorientować gruczoły łojowe, które zaczną w reakcji obronnej produkować nadmiar sebum. A jakby tak zastosować tonik i serum w jednym, z glukonolaktonem i kwasem laktobionowym i cierpliwie go stosować? A jakby zastosować odpowiedni masaż, nawet energiczny, ale nie wywołujący stanów zapalnych? Zacznijmy jednak od początku:

Od wewnątrz albo Eliksir dla pięknej cery

Cera z bliznami, nawet w wieku 32 lat, wymaga dużej dawki kolagenu dla naprawienia zniszczeń, zarówno tych po urazach, trądziku jak tych po laserze. Sekretem jest synergia składników, w tym trójcy: witamina C, kolagen, siarka MSM. Będzie uspokajała rumień. 

Przy bogactwie składników w najwyższych przyswajalnych dawkach, kontroli pochodzenia i czystości staraliśmy się w Yogattractive nadal zachować cenę, która nawet przy dłuższej kuracji wyjdzie taniej niż zabiegi. Robię to też dla siebie: w wieku dojrzałym poznałam, co to trądzik i rozpacz przed lustrem. I wiem, że nie przesadzasz, gdy poleci Ci łezka. 

Dieta

Kiszonki!!

Sprawdź niedobory jodu: wygłodniała tarczyca może robić psikusy cerze. 

Pożegnaj, jeśli cera Ci miła, cukier w jego wielu formach. Nie daj się nabrać, ze syrop klonowy czy hodowane sztucznie winogrona to nie cukier. Związek nabiału z trądzikiem także jest udokumentowany. 

Dwa masaże dla cer z bliznami i plamami

Będą pomagały na kondycję cery, jednak obydwa będziecie mogły wykonywać tylko bardzo delikatnie, jeżeli już mamy rumień. Cery trądzikowe nie lubią masażu olejowego, więc zrobimy codzienny masaż rollerem galwanicznym, który stopniowo będzie spłycać blizny oraz 1-2 razy w tygodniu masaż podciśnieniowy miodem (antyseptyczny, antyprzebarwieniowy, odżywczy). 

Jeśli to dla Twojej cery zbyt dużo (każda z nas jest inna), masuj co drugi dzień. 

Nawilżaj i chroń

Prosta pielęgnacja może być tą najbogatszą w aktywne składniki. Konieczna będzie tonizacja wraz z silnie regenerującym składnikami, używającymi też rumień. Zastosuj Nektar Tonizująco– Wygładzający. Spróbuj przez dwa tygodnie używać, zamiast kremu, mieszanki 2 kropli Kwasu Hialuronowego 5%  z 2 kroplami Heksapeptydu Botoks-like Amplified i 2 kropelkami Adifillu, który dodatkowo wzbogaca podskórną tkankę tłuszczową, nadając cerze miękkość i gładkość. Porównaj efekty z dotychczas stosowanym kremem. 

Jeśli chcesz dodatkowo, np zimą, cerę lekko natłuścić bez blokady porów, zastosuj odrobinę Bazy Olejowej Premium, dodając do butelki Esencje Aromatyczną i serum zarazem: Orangerie Skarb Ajurwedy

Kwiat anyżku, cytryna, drzewo i liść cynamonowy, sandał, wanilia i bergamota głęboko odżywiają, łagodzą, wygładzają zmarszczki, szybko redukują blizny i przebarwienia. 

Jeśli zechcesz napisać mi, jak się czuła Twoja cera, będę bardzo wdzięczna. 

Bezcenne mikroigłowanie 

Działa w podobny sposób jak akupunktura, z tą różnicą, że naszym celem jest tylko jeden główny narząd: skóra. Celem jest pobudzenie skóry do odmłodzenia poprzez produkcję większej ilości kolagenu; w istocie odtwarzając efekt leczniczy, przez który przechodzi ciało, gdy masz skaleczenie. Proces ten skutkuje bardziej młodzieńczym wyglądem, ponieważ zmarszczki, linie, blizny i przebarwienia ulegają zmniejszeniu. Ponadto stymulowany jest enzym zwany kolagenazą. Enzym ten rozkłada stary i zniekształcony kolagen obecny w zmarszczkach, bliznach i rozstępach oraz zastępują ten stary kolagen nowym kolagenem. Stąd jest to wybitnie skuteczna metoda redukcji blizn!

Masz już tyle narzędzi, że blizny są skazane na zniknięcie! 

Wiem coś o tym, ponieważ parę lat temu pogryzł mnie pies i blizny, co prawda nie na buzi, a na udzie, były okropne. Po zastosowaniu zaleceń są mało widoczne i mogę sobie nawet czasem pochodzić w minispódniczce 🙂

Udostępnij:

witaminca c na twarz

Witamina C na twarz – jak ją stosować?

W tym blogu zajmiemy się korzyściami, przeciwwskazaniami i formami witaminy C optymalnymi dla cery. Zrobimy sobie analizę następujących tematów:  Witamina C jako nutrikosmetyk  Jakość