BEZCENNE CERAMIDY: CO TO JEST I GDZIE JE ZNALEŹĆ

Co to są ceramidy?

Ceramidy to nazwa substancji tłuszczowych, które wchodzą w skład naturalnej bariery lipidowej skóry. Lipidowy “cement”, zbudowany z ceramidów, nienasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, połączonych wiązaniami peptydowymi, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe w warstwie rogowej skóry.

Dlaczego ceramidy są ważne?

Pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych i detergentów warstwy rogowe naskórka ulegają uszkodzeniu i przez powstałe ubytki traci się odpowiedni poziom nawilżenia, a także pozwalają one na przedostawanie się w głąb skóry wielu szkodliwych substancji. Zmiany w warstwie rogowej skóry, a co za tym idzie uszkodzenia barier lipidowych, prowadzą do przesuszenia skóry, przedwczesnego starzenia się i matowienia.

Po czterdziestce… to nie fair!

Powyżej czterdziestego roku życia nasz organizm całkowicie zatraca zdolność do ich produkcji, a ich uzupełnienie jest możliwe tylko za pomocą odpowiednich kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych. Z tego właśnie powodu ceramidy, wraz z cennymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, można spotkać w naturalnych i organicznych olejkach Yogattractive.

Regeneracja na bieżąco

W codziennej pielęgnacji skóry ważne jest więc, aby otrzymywała ona również potrzebne ceramidy, co znacznie usprawnia jej naturalne procesy regeneracyjne.

Poprzez  wchłanianie przez skórę możliwe jest regenerowanie swoistego “cementu” międzykomórkowego i odtwarzanie skuteczne bariery ochronnej.

Płaszcz lipidowy skóry

…należy uzupełniać na bieżąco, do codziennej pielęgnacji. Ceramidy pochodzenia roślinnego w bardzo szybki i naturalny sposób wnikają w struktury międzykomórkowe. Aplikacja ceramidów poprawia też struktury lipidowe, co sprawia, że są one bardzo pomocnym związkiem w leczeniu atopowego zapalenia skóry oraz innych problemów dermatologicznych.

Moje pieszczoszki

Czyli olejki do masażu j pielęgnacji Yogattractive, są stworzone z myślą o ochronie Twojego ceramidowego ubranka. Nie tylko twarzy, także reszty ciała. Olej winogronowy, z wiesiołka i sezamowy w ich składzie to doskonale źródło ceramidów- niezbędnych dla skóry i włosów, a po czterdziestce nie produkowanych przez organizm w ogóle!

Co jeszcze warto wiedzieć o ceramidach

Ceramidy sprawdzają się także w pielęgnacji włosów. Suche włosy, które łatwo tracą wilgoć zostają za ich pomocą właściwie uszczelnione, a ich struktura szybko odbudowana. Dzięki ceramidom, zachowują one właściwy blask, miękkości i elastyczność.

Trudno przesadzić

Kosmetyki zawierające ceramidy mają działanie powierzchniowe. Ze względu na szybko złuszczające się partie naskórka i żeby uzyskać jak najlepszy efekt produkty z zawartością ceramidów mogą być stosowane nawet kilka razy dziennie.

Smaruj śmiało twarz i ciało, a po więcej informacji zapraszam na www.yogattractive.com

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty na: yogattractive.com/warsztaty/

Picture of Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy
Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Udostępnij: