AUTODIAGNOZA: CO WYCZYTASZ Z TWARZY

Otóż widać tak wiele, że czasem otwieracie oczy ze zdumienia,  gdy stawiam diagnozę…

Tryb życia, ze szczególnym naciskiem na dietę, pozostawia na twarzy znaki. Dochodzi do tego mimika, związana z naszym stanem psychicznym zarówno w danej chwili, jak i długofalowo. To piękne, jeśli nasza twarz opowiada piękną historię. Gorzej, gdy zostanę niemym świadkiem rozczarowań i innych smutnych emocji.

Za chwilę diagnozę postawisz sobie sama!

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Gdy szukamy pomocy przy problemach z cerą, gdy pod oczami powstają niechciane woreczki lub doliny łez, zaciska się szczęka i owal traci ostrość, zwykle proponuje nam się wklepanie cudownego specyfiku.

A to nie ma szans rozwiązać problemu. Pielęgnacja zbyt często przypomina klasyczne „zamiatanie” pod dywan”!

By z przyjemnością patrzyć w lustro, trzeba sięgnąć do źródła problemu i tam go rozwiązać…

Co to jest metoda Yogattractive?

Do Twojej dyspozycji oddajemy tak zwaną jogę twarzy, a inaczej: jej ćwiczenia, trening.

Służą one nie tylko do ujędrniania ponad 80 mięśni, by nie dać się grawitacji. Z ich pomocą pozbędziesz się również nieestetycznych napięć buźki.

Aby dopełnić efektów jogi twarzy, uczymy Cię automasażu. Poznajesz wiele jego technik, bo masaż masażowi nierówny, a każdy ma swoją specjalność. Za to każdy jest zmysłowym, ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.

Kosmetyka, taka najczystsza, super wydajna i skoncentrowana będzie naszą wisienką na torcie. Kosmetyki zastosujemy również w formie… boskiego Eliksiru do picia. To najskuteczniejsze wcielenie kosmetyków, które wtedy zwą się nutri- kosmetykami.

Autoanaliza twarzy

Wiem, na to czekałaś. Przyjrzymy się zaledwie kilku z licznych urodowych problemów. Zaczynamy!

Przerzedzone zewnętrzne końcówki brwi

Tak najczęściej objawia się niedoczynność tarczycy. To cenny sygnał ze strony organizmu, który powinien skłonić Cię do działania. Joga twarzy i szyi oraz automasaże mogą wspomóc zdrowie tego gruczołu, choć nie zwalnia nas to z odwołania się do zdobyczy medycyny.

Przekrwione oczy

Przyczyną może być oczywiście niewyspanie lub przedawkowanie napojów wyskokowych poprzedniego dnia;)

Jednak jeśli problem występuje stale, niemal zawsze sygnalizuje obciążenie wątroby. Wiedząc to, możesz podziękować swoim oczom za sygnał ostrzegawczy i zacząć sensownie wspomagać ten organ.

Przekrwione oczy w wewnętrznych kącikach

Sugerują zdecydowany nadmiar cukru w diecie. Węglowodany proste warto ograniczyć z bardzo wielu, także związanych z urodą, powodów i nieraz jeszcze będzie o nich mowa w naszym blogu.

Trądzik młodzieńczy i wieku dojrzałego, zaskórniki

Nasza ulubiona słodka substancja niestety prowadzi również do zaburzenia pracy gruczołów łojowych, grożąc trądzikiem, zatkaniem porów lub nadmiernym przesuszeniem. Drugim w kolejce silnie trądzikotwórczym składnikiem diety jest mleko i jego przetwory. Uwaga, to bez laktozy nie rozwiązuje problemu, gdyż tkwi on w białku mlecznym – kazeinie.

To jeszcze nie koniec: zbyt niski poziom kwasów Omega 3 i nadmiar Omega 6, deficyt witaminy D są kolejnymi czynnikami zaburzających pracę gruczołów łojowych.

Pierwsze 5 stron Googla zaproponuje kremy i leki, podczas gdy Ty albo Twój nastolatek/nastolatka potrzebują adekwatnej ekspozycji na słońce w każdej porze roku (w naszym klimacie rzecz niełatwa), suplementacji oraz wyczyszczenia diety…

Uwaga: ogromna większość z nas na tyle starannie oczyszcza cerę, iż nie możemy na karb braku higieny złożyć powstawanie znienawidzonych ciemnych kropeczek i wyprysków. Co zrobić, by po niedoskonałościach nie zostały ślady na lata?

Podkrążone oczy albo ciemne podkówki

Znów dość poważna kwestia, bo wskazuje na podwyższony poziom insuliny i na insulinoodporność. Ten hormon koreluje z aktywnością melaniny, czyli barwnika w skórze. Takie przebarwienia mogą pojawić się również w innych miejscach ciała, np. pod pachami. Pierwsza rzecz, którą bym sugerowała, to zastosowanie okna postnego oraz zdrowy wariant diety keto, także w wersji wegańskiej.

Opuchlizna pod oczami lub wokół nich

Popularnie zwana workami pod oczami, znów wskazuje na wysoki poziom cukru, problem z nerkami, lub z jelitami. Dzieje się tak, gdy w diecie jest nadmiar cukru ale także, a może nawet przede wszystkim, śluzotwórczego nabiału i pszenicy. Pożegnanie z bananami, bułeczkami, ciastkami, naleśnikami i jogurtami zwykle przynosi spektakularną poprawę.

Przetłuszczająca się skóra

U panów sugeruje niedosyt cynku. U kobiet przyczyna może być podobna, choć cześciej jest to kwestia hormonalna, a konkretnie androgenów lub estrogenu. Ich wyrzuty są z kolei stymulowane przez insulinę. No tak, niestety, znowu węglowodany.

Inne symptomy tych zaburzeń obejmują też nadmierne owłosienie twarzy. W obu tych wypadkach typowy jest zespół policystycznych jajników.

Mocno zaczerwienione policzki, plamki lub trądzik różowaty

Mogą wskazywać na wysoki poziom kortyzolu czyli poziomu stresu. Często przepisuje się na nie antybiotyki, gdyż najwyraźniej mamy do czynienia z brakiem równowagi mikrobialnej. Jednak antybiotyk zaburzy nam harmonię bioty jelitowej na długie miesiące. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnego antybiotyku, takiego jak np. czosnek, tymianek, czy szałwia. Dodatkowo ważne będą pre- i probiotyki. A wśród nich prym wiedzie, tak dobrze nam znana, kiszona kapusta. Dlaczego właśnie ona? Otóż dlatego że jest zarazem prebiotytkiem, czyli odzywką dla rozwoju pełnego zakresu flory jelitowej. Naturalnie mamy też do dyspozycji gotowe suplementy. Po konsultacji z lekarzem, rozważ suplementację jodem.

Konkluzja:

Widzisz już zapewne pewien wzorzec. Dużo węglowodanów prostych w diecie i częste podjadanie prowadzi do podwyższonej tolerancji insuliny, co przy okazji niszczy zasoby cynku, a w konsekwencji, mówiąc kolokwialnie lecz trafnie, psuje nam cerę. Poza wyczyszczeniem diety, oknem postnym i regularnym ruchem trudno zrobić dla siebie coś lepszego niż suplementacja wysokowartościowym kolagenem, koniecznie z siarką organiczną oraz cynkiem. Dlatego wszystkim swoim uczennicom i pacjentkom polecam wysoko-kolagenowy Eliksir dla pięknej cery. Wiele z wyżej omówionych problemów odejdzie w niepamięć.

Udostępnij:

Jak działa Carmella?

Jestem pieguską… o naturalnie jasnej cerze. Carmellę piję od miesięcy w ramach testów, połowę czasu spędzam na słonecznej Sycylii, a