ASPEKTY ZDROWOTNE ĆWICZEŃ I MASAŻU TWARZY

To jest zdrowe!Naturalny anti-aging joga twarzy Yogattractive powstał z myślą o urodzie przede wszystkim. Z naukowej dociekliwości ale też, przyznaję się bez bicia, z próżności mojej kobiecej… Wywodzi się jednak z tradycji stawiających zdrowie na pierwszym miejscu. Refleksoterapia, akupresura, terapia tarczycy ćwiczeniami, fizjoterapia szczęki i naturalna okulistyka to nasze źródła i inspiracje. Ajurveda, tradycyjna medycyna chińska to kolejne.


Zazdrości tu nie wpuszczamyUroda jest ważna. Daje nam pewność siebie i po prostu cieszy. Pod warunkiem wyważonego do niej podejścia (poczytaj o French touch w poprzednim poście) dbanie o nią jest fajne. Może też babeczki integrować i bawić w kobiecym gronie. Na zajęciach są ploteczki i śmiech, plus wzajemne komplementy. To wszystko wplecione w dość intensywne działanie przez 75, 120 lub 240 minut. Żadnych zawistnych łypnięć. Siostrzana atmosfera. To dla psychiki jak okłady z miodu.


Z tego jestem dumnaNie łykam już proszków na tarczycę. Ćwiczę i masuję. W moim wypadku to działa i wystarcza. Nie zawsze można odstawić farmakologię i przenigdy bez konsultacji z lekarzem (!) lecz wiele z Was mi mówi, ze tarczycowe symptomy dzięki naszym działaniom się uspokajają. Żeby było jeszcze przyjemniej, to ten sam trening i automasaż, który ujędrnia szyję i podbródek. 

Sokoli wzrok twarzowej joginki. Czy robisz to dla wygładzenia okolicy oczu i młodzieńczego ich rozwarcia, czy aby poprawić wzrok, skutkuje tym samym: widzisz ostrzej dzięki stymulacji mięśni i nerwów wzroku. Wiesz, jak nawilżyć i odprężyć oczy. 60+ i 70+ odczuwają poprawę na równi z 30+. Spróbuj tego: zamknij oczy i zrób gałkami ocznymi po pięć dużych znaków nieskończoności, (czyli leżących na boku ósemek), w każdą stronę. Potem parę takich pętelek:➰. Otwórz oczy i przez 30 sekund trzepocz powiekami. Czujesz?


Kłopotliwy bruksizm
Z zaciskaniem szczęk trzeba walczyć, bo nic tak nie psuje owalu i nie pogłębia „marionetek”. Ćwiczymy rozluźnianie żwaczy jednocześnie wzmacniając ich antagonistów, co daje efekt wyższych policzków. Znowu mamy dwa w jednym. Skupiając się na aspekcie zdrowotnym, uwalniając żuchwę dajesz wolność przeponie, a prawidłowy oddech to dłuższe życie. Po prostu i bez cienia przesady. Ponadto, gdy nie ścierasz zębów, próchnica nie wnika w mikropęknięcia szkliwa. Masz zdrowsze zęby (i parę groszy więcej w kieszeni).


Adaptogeny w olejkach i suplementy

Zdrowa pielęgnacja jest tą skuteczną. Czy np wiesz, że trądzikowi praktycznie zawsze towarzyszy odwodnienie skóry? Może być tłusta a zarazem dramatycznie przesuszona, choć wydaje się to paradoksalne. Na zajęciach staram się podpowiadać, jak szukać wewnętrznej równowagi hormonalnej, witaminowo-mikroelementowej i makrobiotycznej, by skóra i włosy czuły się lepiej. Naturalne adaptogenne olejki eteryczne zawarte w olejach do masażu wspomagają od zewnątrz.


Masując twarz uzdrawiasz ciało
Lubię sięgnąć głęboko. Do Twojej wątroby, serca i płuc. Do trzustki i kręgosłupa. To wszystko poprzez automasaż tkanek głębokich. Ujędrnia na tyle, że nasze hasło „nawet on zauważył” w różnych wariantach słyszę na co dzień. Np „czy to możliwe, że dopiero tydzień się masuję a napięła mi się skóra, przyjaciółka pyta, co robię?” To ujędrnianie to oznaka zwiększonej aktywności biologicznej Twojej skóry. Na głębszym poziomie, zrazu niezauważalnie, a potem wyraźnie harmonizuje się praca narządów wewnętrznych poprzez aktywację receptorów na twarzy i szyi. Nie ma się co dziwić, jesteśmy tuż obok mózgu…


Próżna… czyli mądra
Czy pójdziesz na jogę, taniec, basen by mieć ładne pośladki, czy by pohasać, czy też masz świadomość niezliczonych plusów psychofizycznych tych działań, zawsze zyskujesz. Jeśli przyjdziesz na zajęcia Yogattractive po płytsze bruzdki a wyjdziesz zdrowsza i w dobrym humorze, to ja pójdę spać i wstanę rano z uśmiechem. 

Dużo pięknego zdrowia!

Udostępnij:

ODMŁODZIĆ WŁOSY

„Pani Olgo, to jest hit” – powiedział mój fryzjer, kiedy polecił Bazę Olejową Premium swoim klientkom i po paru miesiącach

PŁUKANIE OLEJEM SSANIEM ZWANE 

W tym blogu przyglądamy się działaniu komplementarnemu dla jogi twarzy, czyli rewelacyjnej praktyce wybielającej zęby, uzdrawiającej dziąsła i cały organizm. Jesteśmy