Automasaż to co innego
Masaż, który wykonujemy samodzielnie, na sobie rządzi się innymi prawami, niż „masaż gabinetowy”. Dlatego chciałam porozmawiać z Wami o tym:
🌿 Co to jest automasaż?
🌿 Ile powinien trwać?
🌿 Jak często go wykonywać?
🌿 Jakie są najskuteczniejsze techniki?
🌿 Jakie są najskuteczniejsze akcesoria?
🌿 Massage cycling
🌿 Tajemnica skutecznego masowania
🌿 Parę słów o autooobserwacji i indywidualizacji
Co to jest automasaż?
Najprościej rzecz biorąc, to masz wykonywany na własnej buzi, szyi i dekolcie, a także głowie. Techniki są przeróżne, o czym za chwilę.
Ile powinien trwać automasaż twarzy?
Automasaż należy z reguły do krótszych form masażu. Jest wykonywany często, a nawet codziennie, nierzadko wpisujemy go w codzienną rutynę pielęgnacyjną. Mamy wtedy ograniczony czas, ale wiemy także z badań naukowych, że krótka stymulacja wywołuje korzystne reakcje w tkankach przez kolejne wiele godzin, kiedy my już zajmujemy się czym innym.
Z punktu widzenia regeneracji skóry, obserwowalnej np. pod USG, te 3-15 minut dziennie jest SKUTECZNIEJSZE niż rzadziej stosowane, długie masaże w salonie.
Natomiast gdy już wybierzesz się do salonu kosmetycznego, inwestując sporą sumę i czas, oczekujesz około 60-90 minut stymulacji tkanek.
Dlatego warto profesjonalny masaż traktować jako wspaniałą wisienkę na torcie, a nie podstawę pielęgnacji.
Jak często wykonywać automasaż twarzy?
Jako że automasaż nie trwa długo, tkanki nie mają potrzeby odpoczywać, tak jak może mieć to miejsce po masażu gabinetowym. Możesz stosować go nawet codziennie. Jeśli jednak zauważyłyście, że skóra się trochę podrażniła to nie szkodzi, bo spowodowałaś w ten sposób głębszą regenerację. Daj jej jednak 1-3 dni „urlopu” od masażu.
Ogromna większość automasażu pochodzi z Azji, gdzie jego tradycja sięga setek lat. Choć Azjatki mają inną cerę i typ urody, opracowane w Indiach, Japonii, Korei i Chinach techniki są doskonałe również dla nas! Wśród gamy masaży azjatyckich, których uczymy Cię w ramach metody Yogatwarzy, mamy:
– Japoński Tanaka;
– Japoński Cosmolifting;
– Chiński Wuchu;
– Chiński gua-sha;
– Chiński bańkami silikonowymi;
– Ajurwedyjski;
Mamy jednak również:
– Masaże autorskie Olgi Szemley: jeżykami i kłykciami oraz rolowanie twarzy;
– Amerykański Tapping;
– Rollery opracowane w Rosji;
– Masaż miodem z naszych wschodnich kresów.
Najskuteczniejsze techniki automasażu twarzy
Jakie są najskuteczniejsze akcesoria do masażu?
Wybierając akcesoria warto zgromadzić ich kilka, ponieważ uzyskamy wtedy optymalną stymulację. Nie warto jednak iść w ilość. Jest sporo technik o niższej skuteczności, takich jak np. roller jadeitowy (nic w nim złego, lepszy niż nic, ale to tyle).
Wybierałabym więc akcesoria do masażu o najwyższej efektywności.
I tutaj bezsprzecznie królują:
– Jeżyki do akupresury, robiąc genialny masaż tkanek głębokich;
– Roller galwaniczny, który idealnie regeneruje skórę, nawet z bliznami;
– Płytka Gua-sha;
– Bańki chińskie.
Świetny jest też po prostu… gruby mazak biurowy!
Massage cycling
I tutaj dochodzimy tak naprawdę do sedna naszej dyskusji o tym jak, czym i jak często. – Na podobieństwo słynnego skin cycling, najpiękniej młodnieje i regeneruje się nasza skóra, powięź i mięśnie pod wpływem różnorodności masażu.
Absolutnie nie znaczy to, że koniecznie musisz poznać wszystkie wymienione wyżej techniki!
Wystarczą Ci na początek dwie lub trzy.
Jeśli staniesz się pasjonatką automasażu i zobaczysz zachęcające efekty, sięgnij po kolejne.
Tajemnica skutecznego masowania
Jest nią ROTACJA TECHNIK.
Ona również powoduje, że nie przeciążysz skóry. Np. jeśli pomasujesz mocniej rollerem galwanicznym, a na drugi dzień zastosujesz delikatne gua-sha z poślizgiem olejowym, to będziesz miała lifting z prawdziwego zdarzenia bez podrażnień.
Parę słów o autooobserwacji i indywidualizacji
Każda z nas jest inna. Każda cera jest inna. Zawsze bardzo to podkreślam, czy to komunikując mediach społecznościowych, czy też na warsztatach. Dlatego jeśli decydujemy się na autopielęgnację, a mam nadzieję, że jesteś do niej przekonana, to obowiązuje nas również poznawanie własnych potrzeb i czuła uwaga dla naszej skóry.
Co podrażnia jedną, na drugiej „nie zrobi wrażenia”. Dlatego też długość masażu, siła nacisku, ilość zastosowanego poślizgu przy masażach olejowych będzie zależała od Twoich indywidualnych potrzeb. Z czasem nikt nie będzie tak dobrze rozumiał potrzeb Twojej twarzy jak Ty sama. I tego Ci życzę💚