Miód zasługuje kosmetyce na miejsce prawdziwie szczególne. Wśród licznych wspaniałości, które oferuje natura, to właśnie po miodzie można spodziewać się efektów najbardziej bankietowych, a zarazem długofalowych.
Również wśród bogactwa technik masażu, stymulacja podciśnieniowa z udziałem miodu daje super-satysfakcjonujące rezultaty!
Dzisiaj więc chciałabym o powiedzieć wam o nim:
Jaki miód jest najlepszy?
Miód na skórze – jak działa?
Zamiast chińskich baniek
Jak stosować miód do masażu?
Jak wykorzystać miód do masek i peelingów?
Miód dla cery z problemami (poważnymi)
Miód dla cery młodej, z zaskórnikami
Miód dla dojrzałej i suchej cery i na przebarwienia
Miód na zmarszczki palacza
Miód na włosy – rozjaśnianie
Miód na włosy – wzmocnienie i prewencja wypadania
Miód na włosy – szybszy porost
Miód na dłonie
Jaki miód jest najlepszy?
Tak naprawdę, każdy miód, który jest naturalny. Jeśli pszczoły mają dostęp do dzikich kwiatów lub do kwiatów z ekologicznych upraw, to tym lepiej.
- Są wielbiciele miodu wielokwiatowego, jako że jego skład będzie bardzo bogaty;
- Są również zwolennicy miodów ciemnych, takich jak spadziowy czy gryczany, ponieważ owe ciemne barwniki mają dodatkowe działanie przeciwrodnikowe;
- Zachęcam Cię jednak, żebyś po prostu wypróbowała miód, który masz pod ręką. Każdy dobrej jakości sprawdzi się w naszych pielęgnacyjnych działaniach.
Jak miód działa na skórę?
Wystarczy przeanalizować bogactwo składników miodu, żeby zrozumieć, ile ma naszej skórze do zaoferowania. To prawdziwy zastrzyk witalności, ponieważ znajdziemy w nim:
- cukry (fruktoza, glukoza, galaktoza, trehaloza i oligosacharydy) ograniczają dyfuzję wody, co oznacza właściwości nawilżające skórę oraz włosy,
- białka, przede wszystkim jako enzymy, czyli aktywne substancje wspomagające skórę
- witaminy, w tym C,
- aminokwasy takie jak prolina,
- kwasy organiczne, w tym jeden z najcenniejszych i zarazem najmodniejszych kwasów nowej generacji, tak zwanych PHA, czyli kwas glukonowy (glukonolakton),
- flawonoidy, a więc silne antyoksydanty,
- polifenole, czyli silne przeciwutleniacze, w około 30 postaciach(!),
- alkaloidy,
- glikozydy,
- minerały, w tym fosfor, sód, wapń, potas, magnez.
Cera tak bardzo lubi miód również dzięki jego kwaśnemu pH.
Masaż miodem – zamiast chińskich baniek
Automasaż miodem, który za chwilę wykonamy, silnie detoksykuje, czyści pory, nawilża, działa podciśnieniowo tak jak bańki chińskie, powodując doskonały drenaż oraz rozluźnienie napięć mięśniowych.
Co więcej, będziesz już miała zrobiony Peeling. Zapewniam cię, że na twarzy nie zostanie nawet odrobina martwego naskórka. Zarazem nie naruszysz swojego płaszcza hydrolipidowego.
Jak stosować miód do masażu?
Jest to jeden z najbardziej ukochanych masaży w trakcie warsztatów naszej metody. To trzeba poczuć dosłownie na własnej skórze, a potem przejrzeć się w lustrze! Uczestniczki naszych spotkań głośno wyrażają swój zachwyt, a czasami nawet później dzwonią lub piszą, żeby się jeszcze pozachwycać. 🙂
Masaż twarzy miodem:
- Nałóż do miseczki jedną lub dwie łyżki miodu;
- Opcjonalnie (zachęcam!) możesz go nieco rozgrzać w kąpieli wodnej;
- Następnie maczaj dużą łyżkę wypukłą częścią w miodzie i rozsmaruj po dekolcie, szyi oraz twarzy;
- Nie omijaj warg ani nosa!
- Nie polecam natomiast nakładania go na górną powiekę, bo mógłby dostać się do oczu;
- Gdy już rozsmarujesz miód, zacznij przykładać łyżkę do skóry tak, jakbyś chciała ją podstemplować – czyli przyłóż i delikatnie oderwij;
- Działaj tak od dołu ku górze, czyli od dekoltu do czoła;
- W miejscach delikatnych, takich jak policzki (szczególnie jeśli masz pękające naczynka), przykładaj łyżkę bardzo delikatnymi ruchami na zasadzie takiego „Pac Pac”. Podobnie pod oczami
- Przypominam, to samo zrób na ustach i na nosku;
- Zastosuj kilka takich przebiegów. Zaobserwujesz, że miód gęstniejąc i stygnąc daje Ci coraz silniejszy efekt.
Maska i peeling z miodem
Jeśli w wykonałaś masaż miodem, to peeling masz już zrobiony.
- Nawet już sama miodowa maseczka rozpuszcza martwe skórki. Najlepiej nakładaj lekko ciepły miód.
- Możesz także zmieszać rozcieńczony miód z drobno zmieloną kawą lub fusami kawy i tak usunąć martwy naskórek.
Miód dla cery z problemami (nawet poważnymi)
Ze względu na silne właściwości przeciwzapalne, łagodzące i detoksykujące, miód można stosować w różnych stanach skórnych, które związane są ze stanami zapalnymi – egzemie, AZS, trądziku. Można liczyć na zahamowanie działania prozapalnych enzymów i białek, co uwidoczni się w postaci redukcji zmian skórnych, obrzęków i zaczerwienienia.
Miód na zaskórniki
Masaż miodem to prawdziwe dobrodziejstwo dla cery, której gruczoły łojowe są zbyt aktywne i której zmorą mogą być wypryski i zaskórniki.
Zastosuj technikę automasażu opisaną wyżej dwa razy w tygodniu.
Aby zadziałać u źródła problemu, ogranicz natomiast cukry, które przyjmujesz doustnie. Słodycz jest korzystna zewnętrznie, natomiast zbyt duża podaż węglowodanów będzie zaburzać funkcjonowanie skóry.
Miód dla dojrzałej, suchej cery i na przebarwienia
Ten typ cery doceni przeciwstarzeniowe działanie licznych antyoksydantów, nawilżanie, w które nie musisz wierzyć na słowo, bo po masażu miodem jest po prostu niezaprzeczalne.
- Miód ma również właściwości rozjaśniające. W tym celu warto potrzymać go na skórze dłużej. Aby nie zasychał, reaktywuj go spryskując twarz, szyję i dekolt Nektarem Tonizująco-Wygładzającym. Skład tego specyfiku ma z miodem wyjątkową synergię!
- Po zmyciu miodu, jeśli jest już wieczór, zastosuj serum Retinoid HPR 3%, Bakuchiol, Koenzym Q10 i Opuncja dla wzmocnienia efektów.
Miód na zmarszczki palacza
To takie małe, a przecież jakże ważne obszary jak ten nad górną wargą czasem masażem trudno jest dotrzeć. Tymczasem jeśli zastosujesz naszą technikę na ten właśnie obszar nad górną wargą, to świetnie zastymulujesz skórę, wygładzając ją.
Po zmyciu miodu wetrzyj w te okolice Heksapeptyd Botox-like. Ma on to do siebie, że już po 7 dniach widoczna jest różnica w wygładzeniu skóry – zasługa stężenia 33,3%, a więc najwyższego dostępnego na rynku. 🙂
Czy miód rozjaśnia włosy?
Miód nie tylko wzmacnia włosy, ale też je rozjaśnia. Będzie to widać wyraźnie szczególnie u blondynek. Dlaczego tak jest? To zasługa nadtlenku wodoru, który wykazuje silne właściwości utleniające.
- Chcesz mocniej rozjaśnić włosy? Połącz miód ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny: weź ¼ szklanki soku z cytryny oraz łyżeczkę miodu, wymieszaj, rozprowadź na wilgotnych włosach i pozostaw na 30 minut. Spłucz ciepłą wodą.
- Następnie wetrzyj w końcówki kilka kropli ceramidowej Bazy Olejowej Premium, aby uniknąć przesuszenia i uwrażliwienia kosmyków. Ten finalny element jest naprawdę ważny, żeby rozjaśnione włosy pozostały w formie.
Miód na włosy – wzmocnienie i prewencja wypadania
Na super maseczkę, która będzie wzmacniająca włosy, kopalnią cynku, do 50 g miodu dodaj jednego banana.
Rozgnieć składniki na pastę, nałóż na włosy i przykryj głowę czepkiem. Możesz „poprawić” gorącym ręcznikiem. Po godzinie zmyj szamponem i podziwiaj blask swojej czupryny.
Maseczka z miodu na szybszy porost włosów
50 g miodu dokładnie wymieszaj ze 125 ml mleka i wmasuj maseczkę od nasady aż po końce pasm. Pozostaw na włosach przez 15 minut, a następnie spłucz – jeśli dasz radę, to zimną wodą. Jak nie, to dużą ilością letniej.
- Jeśli marzysz o dłuższych i grubszych włosach (a one też się starzeją), zastosuj 15 ml przepysznej ceramidowej Maestrii przez kilka miesięcy. Efekt wymaga czasu, ale dla moich cienkich loczków i trudnych do zapuszczenia jest wow:)
Miód na dłonie
Tu już powiem krótko: co miód zrobi dla cery twarzy, zrobi także dla dłoni. Ja aplikuję warstwę miodu i wkładam bawełniane rękawiczki, które potem piorę. W międzyczasie czytam książkę.
No już dobrze, zasłużyłaś, żeby wyjeść trochę ze słoiczka. 😉