PIELĘGNACJA KWASAMI NA LATO

Przyszło cudowne lato, czas gdy rozkwitamy kolorami sukienek i odkrytą skórą. Poprawiają się humory, czujemy się kobiece i chcemy o sobie dbać. 

Odnowa skóry i nawilżenie 

Kwasy są niezwykle ważnym elementem pielęgnacji, dając nam świeższą i pięknie nawilżoną cerę. Tymczasem błędnie przyjęło się, że na okres letni mamy zakaz ich stosowania. Warto więc, żebyś wiedziała, iż konieczność rezygnacji z kwasów latem to SZKODLIWY MIT

Zmiana strategii

Kwasy latem stosujemy, natomiast zmieniamy ich typ na 

🌱 PHA nowej generacji

🌱 kwas hialuronowy 

🌱 oraz Retinoid HPR

Kwasy nowej generacji, czyli jakie?

Najważniejsze w tej grupie są GLUKONOLAKTON oraz KWAS LAKTOBIONOWY. Są łagodne ale wręcz skuteczniejsze jako złuszczanie i rozjaśnianie tak stopniowe, że nie powstają podrażnienia. 

🌱 powstrzymują powstawanie przebarwień

🌱chronią przed fotostarzeniem

🌱 bez potencjału fotouczulającego

🌱 mają optymalne działanie anty-aging

Odstawiamy AHA

…czyli kwasy owocowe. 

❌ Chwilowo żegnamy serum z witaminą C.

Trzeba tu uściślić: jeśli jesteś pod opieką mądrego, holistycznego dermatologa, który zna Twoją skórę, całość Twojej pielęgnacji i suplementacji oraz dyscyplinę w stosowaniu ochrony UV i nadal zaleci „zakazane” kwasy to najpewniej ma racę i wie, co robi: dobierze odpowiednie (latem niskie) stężenie oraz formę chemiczną kwasu (np liposomalna witamina C w formie olejowej). 

Ja tutaj podaję zalecenia ogólne, z którymi każdy jest bezpieczny.  

Nie przerywamy stosowania retinoidów!

Jeśli zaczęłyśmy stosować je na minimum 2-3 miesiące przed latem. Inaczej tracimy cenną retynizację skóry, czyli jej przyzwyczajenie i chłonność na te bezcenne „odmładzacze” – i jesienią trzeba będzie zacząć proces od nowa. 

🌱 zamieniamy zbyt agresywny retinol na Retinoid HPR z Bakuchiolem

🌱 stosujemy SPF 30-50

Kwas hialuronowy 

Stanowi bezcenny magnes na wilgoć latem, w 100% bezpieczny, nie uczula sam w sobie ani na słońce

🌱 tak naprawdę jest wielocukrem!

To zabawne ale to węglowodan złożony. Spróbuj odrobinę, nie jest nawet kwaśny, raczej neutralno-słodki. No cóż, możesz złożyć zażalenie do chemików, że nam komplikują nazewnictwo – ja również się pod nim podpiszę,  ale hialuronian stosuj dla dobra cery:)

Gdzie znajdziesz omawiane substancje:

🌱 Nektar Tonizująco-Wygładzający – idealne stężenia PHA: glukonolaktonu i kwasu laktobionowego

🌱 Serum Retinoid HPR 3%, Bakuchiol, Koenzym Q10 i Opuncja 

🌱 5% Kwas Hialuronowy 

Pragnienie cery

Kwasy powinny ładnie ukoić spragnioną cerę. Dodaj do tego dietę warzywno-owocową nawilżającą od wewnątrz, możesz wznieść pielęgnację na kolejny poziom stosując pitne ceramidy i kolagen z siarką MSM, ogranicz cukier a nie bój się zdrowego tłuszczu – on również ma rolę nawilżającą!

Kwasy latem – tak!

Cieszmy się cudowną pogodą, skuteczną i bezpieczną pielęgnacją, polubimy twarzowe kapelusze, masujmy i ćwiczymy buźki w hotelu i pod namiotem 🙂

Udostępnij:

Starzenie się twarzy

ZADBAJ O BIUST

Chcesz powiększyć piersi własnym tłuszczykiem? A może tylko ujędrnić? Joga twarzy zwykle zajmuje się również szyją i dekoltem. Nic dziwnego,