Mezoterapia kolagenowa kontra pitny kolagen 

Mezoterapia kolagenowa kontra pitny kolagen

Wyobraź sobie mecz bokserski pomiędzy tymi dwoma zawodnikami: mezoterapią kolagenem (ostrzykiwanie stymulatorem tkankowym) oraz Eliksirem dla pięknej cery z maksymalną dawką kolagenu, biotyny i prekursorów kolagenu (doustnym stymulatorem tkankowym).

Kto kogo znokautuje?

 Postaram się być bezstronnym sędzią, bo choć mocno wierzę w naturalne terapie, regularnie konsultuję się z uznanymi lekarzami medycyny estetycznej. Szokujące? Powiem więcej: uważam, że każdy propagator jogi twarzy powinien mieć podobną wiedzę, bo jak inaczej RZECZOWO Cię przekonywać?

Rundy „meczu” będą cztery:

🌱 efekt natychmiastowy

🌱 efekt długofalowy

🌱 wpływ na zdrowie

🌱 cena

Najpierw jednak powiemy sobie:

🌱 Co to jest mezoterapia?

🌱 Czym mogą różnić się różne techniki mezoterapii?

🌱 Obszary stosowania

🌱 Co to jest stymulator tkankowy?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest techniką stymulacji tkanek skóry zarówno poprzez fakt samego jej nakłucia, jak i wprowadzania różnego rodzaju preparatów pod powłokę naskórka.

Jest to technika znana od dziesięcioleci, bowiem pierwszy tego typu zabieg został wykonany w 1952 roku we Francji przez lekarza Michaela Pistora.

Należy do technik o stosunkowo niewielkiej inwazyjności, minimalnym ryzyku powikłań i zostawia raczej drobne ślady na twarzy.

Różne techniki mezoterapii

🌱 Mezoterapia igłowa: preparat podawany jest na różne głębokości, w różnej liczbie punktów, w zależności od typu preparatu. Same nakłucia są korzystne dla stymulacji skóry. Preparaty natomiast są bardzo różnej jakości i tutaj mamy pewne ryzyko.

🌱 Mezoterapia kaniulą: mniej korzystna z punktu widzenia odżywienia skóry, bo preparat zostaje podany pod, a nie w nią. Jednakże jej użycie bywa uzasadnione przy mniej typowej mezo.

🌱 Mezoterapia mikroigłowa: absolutna liderka jeśli chodzi o gęstość i szybkość nakłuć, stymuluje doskonale. Preparat jest wymasowany w skórę po zabiegu (lub przed i po).

🌱 Mezoterapia bezigłowa: tu wykorzystuje się impulsy elektryczne o odpowiedniej częstotliwości dla zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych, a czasem również sonoforezę. Jej odmianą jest również wspaniały roller galwaniczny.

Obszary stosowania mezoterapii

Z reguły obszarami stosowania mezoterapii są to twarz, szyja, dekolt, dłonie i głowa.

Czym jest stymulator tkankowy?

Stymulator tkankowy to koktajl substancji, które realnie wzmagają proces regeneracji i odżywienia tkanek pod powierzchnią skóry. Stymulują produkcję włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Stymulatory nie tylko nawilżają, ale skłaniają cerę do większej, „młodzieńczej” aktywności fizjologicznej. Najbardziej znanym stymulatorem jest kolagen, najlepiej z kofaktorami zwiększającymi skuteczność działania.

Pora na mecz!

Runda pierwsza, czyli efekty w krótkim czasie

🌱 Mezo: Wstrzyknięcie grama kolagenu w twarz i szyję najpierw pozostawi na twarzy lekki obrzęk, utrzymujący się 2-4 dni oraz często zasinienia, które towarzyszą Ci na dłużej (szczególnie na szyi).

Po pierwszym zabiegu wiele nie zobaczysz, ale po trzech zabiegach, czyli dwóch miesiącach przy założeniu dwudziestodniowych odstępów, cera będzie ładniej napięta.

🌱 Wysokodawkowy kolagen pitny z prekursorami kolagenu: pierwsze wyraźne efekty pojawiają się po 20 dniach. Po dwóch miesiącach cera jest zaskakująco sprężysta, przestaje być „papierowa”.

🌱 Wynik? Tu nikt nikogo nie rozłożył na łopatki, przy zastrzykach trochę krwi się polało, ale bez dramatu. Efekty na razie są porównywalne, z lekka przewagą suplementu: nie chodzisz z siniakiem na szyi i pod okiem a w pracy nie musisz przemykać pod ścianami przez pierwsze trzy dni po zabiegu.

Mezoterapia kolagenowa kontra pitny kolagen

Runda druga: efekt długofalowy

🌱 Kolagen w zastrzyku pełni rolę wypełniacza. Niestety, nie „stapia się” ze strukturami skóry, ale stymuluje ją od wewnątrz, dając efekt zagęszczenia. Bywa natomiast, że przeżywamy rozczarowanie, bo po 3-4 miesiącach jest tak samo, jak było. Dlaczego? Otóż fizjologia skóry ewolucyjnie reaguje intensywnym oczyszczaniem na każde ciało obce. Choć chciałabyś, by kolagen (albo kwas hialuronowy lub inny koktajl) w niej pozostał, on jest ciągle atakowany przez układ limfatyczny i utylizowany. Limfa po prostu spełnia swoją rolę. Matka Natura nie przewidziała takiego rozwiązania, a im jesteś zdrowsza, tym ten proces oczyszczania przebiega sprawniej.

🌱 Kolagen pitny (zapomnij o kapsułkach i proszkach, mają ładunek wypełniaczy, przeciwzbrylaczy i innych dodatków) będzie intensywnie zasysany przez cały organizm. Zostanie zużyty do naprawy stawów, wyściółki jelit, wzmocnienia włosów i paznokci, czyli Twoja skóra będzie musiała się nim podzielić z resztą organizmu. Zyskujesz ogólne zdrowie plus skórę jak nową, znacznie także mniej skłonną do trądziku, egzemy czy pękania naczynek. To natomiast pod warunkiem wysokiej dawki, czyli 5000 mg dziennie. I tutaj mamy …

🌱 Zwycięstwo Eliksiru pitnego, bo biologia działa na jego korzyść. W przeciwieństwie do zastrzyku, taki lifting podany drogą pokarmową wbudowuje się w tkanki i dogłębnie je regeneruje. Nie włącza się mechanizm „awaryjnego” wydalania go ze organizmu. Co więcej, działa na całość skóry, a nie miejscowo.

Runda trzecia: zdrowie

🌱 Mezoterapia kolagenowa: należy do najbezpieczniejszych zabiegów nisko-inwazyjnych. Koktajl musi zawierać chemiczne substancje znieczulające, bo sam kolagen szczypie niemiłosiernie, ale to jeszcze nie stanowi istotnej kwestii zdrowotnej.

Nie możesz go stosować mając choroby autoimmulolgiczne i  będąc w ciąży, ale poza tym naprawdę nie można mu wiele zarzucić.

🌱 Kolagen pitny: zarówno on, jak i dodatkowe prekursory kolagenu znajdujące się w Eliksirze są wręcz często polecane jako wspomaganie leczenia: jelit, stawów, ale przede wszystkim łuszczycy, egzemy, trądziku różowatego i zwykłego. Jest uważany za 100% bezpieczny i wolny od przeciwwskazań.

Kobiety w ciąży muszą zapytać lekarza, bo na nich nikt (na szczęście) suplementów nie testuje.

🌱 Wynik: Obydwa działania są więc bezpieczne dla zdrowia, przy czym zastrzyki są zdrowotnie obojętne, a kolagen – Eliksir dodatkowo je wspomaga.

Runda ostatnia: cena

 Nokaut natychmiastowy!

🌱 Dla porównywalnego efektu mamy trzy powtarzane mezoterapie w cenie 1200-1500 zł (razy trzy) albo trzy butelki Eliksiru w cenie 150 zł (razy dwa). Ponad 4 tys. do 450 zł!

Czy warto stosować kremy z kolagenem?

Niestety. Tutaj nie licz na wiele. Kolagen zadziała osłonowo, co jest dla cery korzystne, ale jest wiele innych substancji, które potrafią to sama. Natomiast absolutnie kolagen w serum czy też w kremie nie ma szans przeniknięcia do warstwy kolagenowej, znajdującej się pod skórą i jej uzupełnienia. Podobne obietnice to już niestety jest czysty marketing, w dodatku etycznie trochę wątpliwy.

Ocieram pot z czoła, zdejmuję rękawice i idę pomasować buzię.

A konkluzję pozostawiam Wam, no i sobie, bo chce być i rozważna, i atrakcyjna 😅….

A czy możecie wypróbować oba omówione sposoby? Myślę, że jak najbardziej.

Do zobaczenia znów na ringu, w starciu między jeżykami do masażu a falami radiowymi i ultradźwiękami!

Udostępnij: