Kształt policzków, a moda
Moda na kształt policzków się zmienia. Raz twarz ma być wąska i wręcz ascetycznie szczupła, kiedy indziej policzki mają tworzyć „jabłuszka”. Kiedyś uważało się, że im policzków mniej, tym lepiej, teraz celebrytki i nie tylko pragną “tatarskich” policzków. Często pytacie mnie, czy ćwiczenia twarzy i automasaż wpłyną na kształt Waszych policzków.
Ćwiczenia na policzki – warto?
Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Wytłumaczę. Na wygląd policzków wpływają:
🌱 układ kostny naszej twarzy,
🌱 jędrność mięśni jarzmowych
🌱 ilość i rozkład tkanki tłuszczowej w tym miejscu.
Tego pierwszego nie zmienimy, choć ćwicząc, zadbamy o zdrowie kości twarzy (to żywa tkanka, stymulowana przez ruch!). Czynnik nr 3 jest determinowany genetycznie, a z wiekiem ilość tkanki tłuszczowej się zmniejsza. Tutaj już pewne działania kosmetyczne mogą nas wspomóc, o czym za chwilę.
Natomiast czynnik nr 2 jest w naszych rękach!
Przyjaciółka jędrnych policzków – podściółka tłuszczowa
Zajmijmy się teraz czynnikiem nr 3.
🌱 Odpowiednim masażem twarzy możemy skutecznie zapobiegać grawitacyjnemu opadaniu podskórnego tłuszczyku. Niestety, muszę być uczciwa: zapobieganie jest o niebo skuteczniejsze od naprawiania. Już mocno opadnięte tkanki unieść jest trudno.
🌱 Stosując peptydy włączające tzw. adipogenezę i lipogenezę, czyli procesy aktywacji podskórnych komórek tłuszczowych możesz nadać policzkom delikatnie, lecz zauważalnie pełniejszy wygląd. Cierpliwie stosowany peptyd Adifill Yogattractive, w największym stężeniu na rynku, potrafi zachwycić efektami.
Jak pozbyć się chomików, czyli opadających policzków? Zadbaj o mięśnie policzków!
Pora na czynnik nr. 2 – jędrności mięśni jarzmowych, gdzie możesz poczuć moc!
To główny element naszego „rusztowania antygrawitacyjnego”. Jeśli staną się mniej jędrne, obwisają zarówno policzki jak i opada całość owalu twarzy. Gdy je ujędrniamy, twarz wygląda młodziej i jest ładnie wyrzeźbiona. Co można dla nich zrobić?
Zanim przejdziemy do ćwiczeń, powiedzmy sobie od razu, że bardzo, tak „po celebrycku” powiększyć ich się nie da, bo ich mięśnie są niewielkie. Jędrne wydają się natomiast zdecydowanie bardziej wypukłe.
Jak zadbać o policzki nocą?
Wystarczy zmienić poszewkę poduszki na satynową/jedwabną, czyli bardziej śliską, a zamiast na policzku spać na uchu. Mówicie mi: Ale ja przecież śpię, to nie mam kontroli! Nieprawda, nawyki senne możemy zmieniać. Jeśli masz „ulubiony” policzek, to z czasem cała ta strona twarzy stanie się tą „gorszą”. Przypominaj więc sobie przed snem, żeby poduszka była pod uchem, a nie policzkiem.
Masaż na opadające policzki, jak „jabłuszka”
🌱 Zrób z palców wskazujących i środkowych „obcęgi”, chwyć policzki przy nozdrzach i masuj aż do skroni.
🌱 Następnie ułóż krawędź prawej dłoni płasko pod policzkiem w rowku jarzmowym i napieraj od dołu przez 15-30 sekund. Wyłoni się kontur polika!
🌱 Powtórz na drugą stronę.
🌱Tu dobrze posłuży Ci też Gua-Sha
🌱 Więcej świetnych gestów na zajęciach i warsztatach metody Yogatwarzy🙂
Pamiętaj – jeśli masz na policzkach cerę naczynkową, zastosuj odżywczy, ceramidowy olej do masażu. Da poślizg, aby cery nie drażnić, a zarazem odbuduje warstwę ochronną skóry, zwaną płaszczem hydrolipidowym.
🌱 Nasza Baza Olejowa Premium to prawdziwie cudowny koncentrat masażowego dobra: nie zatyka porów, wchłania się jak marzenie, koi i regeneruje.
Ćwiczenie na jędrne policzki
🌱 Nabierz dużo powietrza w policzki, a następnie wciągnij policzki jak najmocniej w „rybkę”. Znów napompuj policzki, a potem wciągnij. Powtórz 30 razy, wydaje się dziecinne, a jednak jest efektywne!
🌱 Rób duże okrążenia językiem wewnątrz zamkniętych ust, po 5-7 w każdą stronę. Auć! Aż szczypie, prawda? Bo działa:)
Ćwiczenia na policzki – poćwicz z instruktorem!
Jak zwykle, większość ćwiczeń powinna odbywać się na początku pod okiem instruktora, bo prawidłowość wykonania jest niezwykle ważna. Potem możesz praktykować i przed telewizorem, i w samochodzie, kiedy chcesz, bo warto!
Zapraszamy na zajęcia i warsztaty – grafik znajdziesz tutaj.