JOGA TWARZY: DLA DOJRZAŁYCH I DO SETKI (wiek 40+-90+)

Wabi-Sabi

Nie wpadaj więc w czarną rozpacz, widząc zmiany na Twojej twarzy – tak być powinno i tak jest dobrze. Dbaj, dopieszczaj, idź przez dzień ze spokojną pewnością siebie i wrażenia, jakie robisz. W myśl japońskiej filozofii, perfekcja to nudy i mrzonka. Gdy emanujesz wdziękiem i elegancją, nikt nie będzie mierzył proporcji Twojego nosa ani liczył zmarszczek!

Ruch i rozruch

Rano, na czczo, zrób pół godziny spaceru i 15 minut ćwiczeń. Codziennie. Jeśli masz mało czasu, zrób 10-20 minut intensywnych ćwiczeń choćby z YouTube. Opuść śniadanie, wydłuż post do 16 godzin. Weź zimny prysznic przez minutę. Śmiało, da się!

Uroda twarzy jest ściśle związana ze zdrowiem organizmu. Każda krótka sesja ćwiczeń oszczędza Ci godzin u lekarza w przyszłości!

Ćwicz twarz

Twoim największym wrogiem będą chroniczne napięcia stresowe twarzy oraz zmiany wolumetryczne mięśni. 

Najkorzystniejszy będzie dla Ciebie różnorodny trening – z aplikacją Yogattractive, na naszych zajęciach lub proponowany w książce Olgi Szemley „Rytuały Piękna. Joga twarzy metodą Yogattractive”. codziennie naszej instruktorki dostają dziesiątki zachwyconych komentarzy, bo to działa!

Przykładowy trening:

  1. Oczy: zabezpiecz „kurze łapki” palcami i powoli mruż oczy, wpatrując się intensywnie w dal. Powtórz 15 razy. Jeśli marszczysz czoło, przytrzymaj palcami także nasadę brwi. Wariant trudniejszy: wzrok nieco w górę, i mrużymy oczy dolną powieką
  2. Głębokie mięśnie oczu: z zamkniętymi oczyma rysuj litery, cyfry i figury geometryczne. Poprawisz odczuwalnie wzrok!
  3. Zmarszczki palacza: „kaczorki” palce rozpłaszczają usta w dziób kaczora Donalda, a mięsień okrężny ust próbuje robić mały dziobek/całus 
  4. Zwilż usta, zaciśnij wargi i nagle otwórz z dźwiękiem „otwierania szampana”. Powtórz 20 razy. To ćwiczenie cudownie ukrwi i „pomaluje” usta
  5. Policzki: wessij mocno policzki i postaraj się jednocześnie „uśmiechnąć” tak, by poczuć napięcie policzków (mięśni jarzmowych). Jednocześnie przytrzymaj zewnętrzne kąciki oczu, aby nie tworzyły się kurze łapki. To trudne, ale z czasem się uda! 
  6. Rolowanie pałeczki/ołówka dla terapii bruksizmu i dla pięknego owalu. Wargi zwinięte do środka tak, by ukryć zęby, roluj jak najdalej w przód i w tył. 
  7. Szyja, owal i usta: unoś pałeczkę wargami wysoko i do przodu, czując pracę szyi i podbródka. 
  8. Koniec z podwójnym podbródkiem, ujędrniona szyja: sięgaj wysoko językiem do przodu, powtórz sięganie z głową na boki. Po 10-15 powtórzeń.
  9. Zrób parę ruchów brodą poziomo, daleko w przód i w tył, tzw żółwiki.

Masuj

Utrata gęstości kośćca twarzy powoduje nielubiane zmiany wolumetryczne. Masaż wykonywany na dobrze dobrane serum będzie poprawiał cerę ale też i stan kośćca – domyślam się, że to Cię zaskakuje, lecz to są naukowo zbadane procesy.

Masaż na serum z akcesoriami

Tutaj na początek zawsze proponuję silnie działające jeżyki do akupresury naprzemiennie z rollerem, choć ulubieńcem jest pewnie gua-sha. Dla cery dojrzalej pod masaż świetne są peptydy obu rodzajów Adifill i Botoks-like, gdyż są skoncentrowanymi serum działającym dogłębnie na struktury skóry. Mieszamy je w dłoni po dwie krople, warto dodać silnie nawilżający 5% kwas hialuronowy, także 2 krople i to starcza na całą twarz i szyję. Teraz pora je wmasować. 

Masaż na Bazę Olejową Premium 

Jeżeli robimy masaże dłońmi lub gua-sha, przyda się ta mieszanka olejków, która głęboko odżywi, nie przeciąży cery i zadziałało łagodząco. Dla kochających piękne zapachy, a zarazem żeby dodać jeszcze silniejszą pielęgnację, do buteleczki z bazą można dodać 10 – 30 kropli naturalnej Esencji Aromatycznej Orangerie lub Kwiatowy Afrodyzjak. 

Kosmetyczka pięknej dojrzałej

Uwaga: ciężka konsystencja NIE oznacza bogatszego składu. Raczej nadmierne obciążenie cery. To trik przemysłu kosmetycznego, który już odchodzi do lamusa. Cera nie chce być przeładowana kosmetyką – rozświetlająca tonizacja Nektarem (zapobiega powstawaniu przebarwień, wyraźnie wygładza i odżywia, do spryskiwania nawet na makijaż parę razy dziennie), bardzo łagodne mycie np Ambrozją i regularny, nawet króciutki masaż wystarczą, by odżyła.

Zdecydowanie najlepsze wyniki osiągamy jednak działając od wewnątrz, uzupełniając braki w tkankach płynnym, wysokodawkowym kolagenem z aktywującą go siarką msm i innymi składnikami budulcowymi zdrowej skóry, czyli Eliksirem. Dla cery dojrzałej to kluczowa sprawa – cera zyskuje sprężystość i rozświetlenie, które trudno jest osiagnąć nawet zabiegami. 

Wspaniała mezoterapia 

Dla bardzo dojrzałej cery mocno stymulująca jej odnowę jest domowa mezoterapia Dermo Penem Q1 – tu już jest wkłucie w skórę. Można wykonywać często i płyciutko, a co 3 tygodnie odważyć się na głębsze działanie. Efekt zagęszczenia skóry jest doskonały. Mikronakluwanie wykonujemy na serum retinolowe lub na peptydy

Udostępnij:

 DOUSTNY SPF – CZY TO MOŻLIWE?

Istnieje od tysiącleci W silnie nasłonecznionych klimatach dieta ludzi zawiera substancje antyoksydacyjne, które chronią przed promieniowaniem UV zarówno ich skórę,

PŁUKANIE OLEJEM SSANIEM ZWANE 

W tym blogu przyglądamy się działaniu komplementarnemu dla jogi twarzy, czyli rewelacyjnej praktyce wybielającej zęby, uzdrawiającej dziąsła i cały organizm. Jesteśmy