Bruzdy nosowo-wargowe – rodzaje bruzd i sposoby na walkę z nimi

RODZAJE BRUZD NOSOWO-WARGOWYCH

Czym są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe, znane również jako zmarszczki nosowo-wargowe lub linie śmiechu, to linie lub fałdy, które biegną od boków nosa do kątów ust. Zwykle stają się bardziej widoczne w miarę starzenia się skóry, ale mogą być również bardziej zauważalne u osób młodszych w zależności od struktury twarzy, genetyki, a także od czynników takich jak ekspozycja na słońce, palenie papierosów, czy nawyki mimiczne.

Działania, jakie podejmiesz w celu ich spłycenia, będą zależały od tego, z jakiego typu bruzdkami mamy w Twoim wypadku do czynienia.

Kategorie bruzd nosowo – wargowych:

🌱mimiczne

🌱 grawitacyjne

🌱 tłuszczowe

🌱 mięśniowe.

Warto sobie powiedzieć, że to, czy w ogóle i jak wcześnie będziesz miała je Ty, zależy w dużej mierze od wrodzonej budowy kostno – mięśniowej Twojej buzi. Można zrobić wiele i o tym za chwilę, jednak nie zmienimy diametralnie topografii Twojej twarzy.

Dla wszystkich typów twarzy zalecana jest pięknie wyprostowana postawa i pozytywny wyraz twarzy, który utrwali się w rysach.

Bruzdy mimiczne

Bruzdy mimiczne to rzecz normalna. Powstają już koło 30-ki i wskazują na to, że ich właścicielka lubi się uśmiechać.

  • Zwykle są tylko delikatnie zaznaczone i trudno je uznać za wyraźny defekt estetyczny.
  • Dobrze poddają się masażowi spłycającemu, na przykład gua-sha i dłońmi.
  • Wczesne zastosowanie najwyższej jakości serum, diety ubogiej w cukier oraz suplementacja preparatem kolagenowym wyraźnie opóźni ich pojawienie się.
  • Wypełnianie kwasem hialuronowym? Nie zawsze daje pożądany efekt, bo w okolicach mimicznych wypełnienie potrafi się przemieszczać, potęgując bruzdki, zamiast je maskować…
RODZAJE BRUZD NOSOWO-WARGOWYCH

Bruzdy grawitacyjne – jak z nimi walczyć?

Na bruzdy grawitacyjne stosujemy zmasowane działanie.

Tutaj chwilę się zatrzymajmy: zdaję sobie sprawę, że masaże są dla nas często bardziej atrakcyjne niż ćwiczenia. Jednak wzmocnienie mięśni policzków będzie tutaj najważniejsze.

Na początek mam dla Ciebie świetne, proste ćwiczenia – opisane poniżej.

  • Musimy popracować nad elastycznością i jakością wiotczejącej skóry, wprowadzając pitny kolagen w wysokich dawkach.
  • Zastosujemy dość intensywne masaże manualne oraz przede wszystkim jeżykami i rollerem galwanicznym.
  • Wprowadzimy regularną pielęgnację stężonymi peptydami Adifill dla uzupełnienia ubytków tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenie na bruzdy nosowo-wargowe

  1. Stań przed lustrem
  2. Zawiń mocno górną wargę do środka, na zęby
  3. Naciśnij górną wargą jeszcze mocniej na dziąsło i zęby – zauważ, jak zaokrągliły się Twoje policzki powtórz to 15 razy
  4. Dolna warga automatycznie również się nieco zawinie do wewnątrz, ale staraj się jej nie napinać. Ja lubię dodatkowo przyrzekać palcami linie od kącików ust w dół, bo szukamy tylko napięcia policzków, nie brody
  5. Powtarzaj cierpliwie rano i wieczorem.
  6. Zrób zdjęcie na początku i po dwóch tygodniach (jeśli tylko chcesz, zapraszam, żebyś mi je przesłała).

Bruzdy tłuszczowe

Bruzdy tłuszczowe są o tyle kłopotliwe, że tkanki tłuszczowej, która opadła, już nie uniesiemy.

Jak walczyć z bruzdami tłuszczowymi?

  • Codzienny energiczny masaż bruzd jeżykami do akupresury wraz z suplementacją kolagenowym Eliksirem poprawią wygląd twarzy, ponieważ lepiej napną i zagęszczą skórę.
  • Gabinetowe zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej są dość inwazyjne i nie jest łatwo wykonać je precyzyjnie. Nie jestem ich zwolenniczką, jednak w przypadku tego typu bruzd bywa wykonywany zabieg lipolizy.

Moja rada jest taka: jeśli masz na buzi trochę więcej tkanki tłuszczowej, a bruzdki są jeszcze niewielkie albo jeszcze ich brak, zacznij ćwiczyć jogę twarzy zawczasu. Wtedy efekty będą satysfakcjonujące!

Bruzdy mięśniowe

Bruzdy mięśniowe powoduje hipertonus, czyli nadmierne napięcie mięśni – przede wszystkim dźwigaczy kątów warg. Zdarza się, że niewłaściwie wykonana joga twarzy (ćwiczenia z przypadkowych video) mogą je pogłębić.

Jak walczyć z bruzdami mięśniowymi?

W przypadku bruzd mięśniowych będziemy stosować masaże rozluźniające:

  • Pomasuj jeżykami do akupresury obszar bruzd i wyżej, po obu stronach nosa, 20-50 razy w obu kierunkach.
  • Złóż 4 palce dłoni razem i na odrobinę olejku lub kremu silnie masuj krawędzią palców wskazujących linie po obu stronach nosa, kierując się w dół i zakręcając pod kości policzkowe. Powtórz 20 razy.

Pamiętaj, że bruzdki są naturalnym elementem twarzy, a obsesja na ich temat to dość nowa moda wykreowana przez przemysł kosmetyczny…

Dlatego śmiało uśmiechaj się do sobie i innych wokół! 🍀


Udostępnij:

PIELĘGNACJA WŁOSÓW WEDŁUG YOGATTRACTIVE

Istnieje grupa starannie wyselekcjonowanych skoncentrowanych surowców kosmetycznych stosowanych w naszej linii Yogattractive które wspaniale posłużą zarówno skórze jak i włosom

JAK DOBRAĆ GLINKĘ DO TYPU CERY

Na zajęciach jogi twarzy pytacie często o najlepsze naturalne maseczki Są wspaniałym uzupełnieniem ćwiczeń mięśni buzi i szyi a zarazem